Багато хто з нас помилково вважає, що ремонт офісів починається з вибору будівельної бригади та складання кошторису. Однак, до цього варто звернутися до організації, архітектурне проектування для якої основний вид діяльності. Чому саме архітектурне бюро є першою сходинкою на шляху реалізації оздоблювальних робіт? Все дуже просто! Адже від проекту залежать і типи будівельно-монтажних робіт і розмір бюджету на ремонт приміщень. Про те, яку роль грають проектні організації в процесі ремонту офісів, і на що можна розраховувати, звернувшись до професійних архітекторів, йтиметься нижче.

Навіщо потрібні проектні роботи чи роль проектних організацій у ремонті

Для того, щоб визначити місце та значення проектних робіт у ході підготовки оздоблення офісів, звернемося до переліку послуг, що надаються компаніями цього профілю – наприклад, https://w2studio.com.ua/uk. Насамперед проектування офісів передбачає складання ескізу всіх приміщень. Після закінчення проектування дизайну, ви зможете побачити майбутній офіс на моніторі комп’ютера, та внести необхідні редагування в оформлення інтер’єру.

За цим розпочинається архітектурно-будівельне проектування. У документацію даного типу закладаються передбачувані матеріали для реалізації дизайн проекту, вказуються будівельні технології, у відповідність до яких виконуватиметься ремонт офісів, позначаються види необхідних для обробки робіт. Третім етапом є проектування інженерних мереж робочих приміщень.

В результаті цих дій замовник отримує повний пакет документів, де вказані етапи робіт, матеріали та їх кількість, використовувані технології та вартість ремонту офісу в цілому. Коли розпочинати оздоблювальні роботи? Отримавши проектну документацію, можна розпочинати оздоблювальні роботи у приміщеннях. Але перед цим переконайтеся, що ваші будівельники можуть розібратися з рекомендаціями фахівців архітектурного бюро. В іншому випадку, замість задуманого дизайну, ви ризикуєте отримати реалізацію власного бачення оформлення приміщень виконроба, та ще й за його цінами.

Представляємо топ порад профі, які ми самі хотіли б знати до того, як почати ремонт:

Дизайнер – це не зайва стаття витрат, а економія

Багато хто вважає, що послуги дизайнера — це для забезпечених людей, а в умовах обмеженого бюджету користуватися ними безглуздо.

Дедлайни працюють краще за постійну присутність

Часто власники бояться за результат ремонту, тому намагаються постійно контролювати кожну дію бригади. Такий підхід контрпродуктивний: ви витрачаєте свій час, сили та нерви робітників. Чітко давайте завдання, позначайте дедлайн та перевіряйте бригаду раз на тиждень.

Перевіряйте портфоліо

Власники досі вважають, що контакти хороших ремонтників можна дізнатися лише через знайомих. Звісно, нікому не хочеться стикатися з несумлінною бригадою, але сьогодні пошук професіоналів став у рази простішим. І не забувайте: помилки роблять усі. Головне – те, як їх виправляють.

Не заощаджуйте на матеріалах, які не видно

Спроби заощадити на чорній обробці можуть вийти боком. Розглянемо на прикладі ванної кімнати: найчастіше встановлення сантехніки та будівництво виявляються набагато дорожчими, ніж здається, і це потрібно закладати до бюджету. Якщо ви заощаджуєте на робочих або «невидимих» матеріалах (наприклад, на трубах, стяжці або герметиці), ви можете зіткнутися з протіканнями, пліснявою або набряклою плиткою.