Беручись за новий проект, і тим більше такий масштабний, як будівництво власного будинку, дуже важливо з самого початку чітко спланувати свої дії і далі вже спокійно і впевнено слідувати цьому плану. 

З чого почати будівництво будинку? Звичайно, з пошуку ділянки під нього. Якщо ділянка вже є, слід отримати дозвіл на будівництво у відповідних державних органах і впритул зайнятися проектуванням майбутньої споруди. Причому робити це рекомендується не самостійно, а в тісній співпраці з архітектором дизайнерського бюро або обраної будівельної компанії. Ви йому – всі свої вимоги, побажання і уявлення про будинок, він вам – грамотне і професійне їх втілення. В іншому випадку вам навряд чи вдасться уникнути неприємних наслідків в майбутньому, коли все невраховані дрібниці і нюанси почнуть випливати назовні.

Для архітектора будівельної компанії процес проектування починається з прив’язки майбутнього споруди до місцевості. Вдало вписаний в навколишній ландшафт будинок – це вже значна частина успіху вашого починання. Причому не варто забувати про те, що, крім будинку, на ділянці зазвичай передбачаються додаткові господарські будівлі (гараж, лазня, оранжерея, теплиця і ін.), І їх розташування теж має бути ретельно сплановано і органічно вписано в загальну концепцію.

На цьому етапі вам належить визначитися з вибором архітектурного стилю будинку і основного будівельного матеріалу для нього. Головними критеріями тут повинні служити функціональність, естетика споруди і, звичайно, фінансові міркування. Архітектор може втілити в проекті будь-яку ідею, створивши справжній шедевр дерев’яного зодчества (якщо мова йде про дерев’яний будинок) в обраному вами стилі.

І оскільки будинок зазвичай будується для цілої родини, то стилістичне рішення проекту має задовольнити всіх її членів. Цю непросту задачу також належить вирішити архітекторові, у взаємодії з яким ви почнете проектування будинку для сім’ї, де кожен з її членів має власні переваги, смаки та побажання. Врахувати їх все можна тільки в тісній співпраці з фахівцями будівельної компанії: архітектором, дизайнером, будівельною бригадою.

При цьому не варто забувати, що при всьому прагненні догодити замовнику і створити досконалий із зовнішнього антуражу будинок, архітектор повинен в першу чергу керуватися здоровим глуздом, будівельними стандартами і нормами безпеки. Тільки в цьому випадку будинок, побудований в суворій відповідності з проектом, буде реально готовий до експлуатації українських кліматичних умовах, а всі його елементи і так звані стилістичні знахідки будуть життєздатними і надійними. Все-таки головною перевагою будинку є його комфорт, довговічність і функціональність. А зовнішня і внутрішня краса ці якості гармонійно підкреслює і доповнює.