Дуже важливо в будівництві власного будинку врахувати всі дрібниці.

Попередньо, перед початком виконання робіт, необхідно скласти або замовити проект будинку. Визначитися з майбутньою плануванням будівлі, його геометричними розмірами. Це дуже важливо і, спираючись на основний план, ви зможете оптимально визначити необхідну кількість будівельних матеріалів і розрахувати орієнтовну собівартість будівництва. Також радимо заздалегідь замовити дизайн будинку у професіоналів.

Будівництво заміського будинку необхідно починати з вибору місця, де він буде знаходитися.

Вибирати місце для свого майбутнього споруди слід з особливою увагою. Грунти підстави не повинні бути сильно перезволожені, так як це призведе до додаткових витрат і підвищення трудомісткості будівництва. Саме від цього показника слід відштовхуватися при виборі того чи іншого типу фундаменту. Якщо грунт підстави досить міцний, то котлован допускається виконати невеликих розмірів. Як правило, в цьому випадку вибирається фундамент стрічкового типу. При виборі місця будівельного майданчика поблизу водойм, без пристрою пальового фундаменту не обійтися.

Одним з найважливіших аспектів вибору місця під будівництво будинку є наявність штучних інженерних комунікацій, таких як електрика і централізоване водопостачання. Дуже важливо присутність під’їзних шляхів належного стану. Перед завезенням будівельних матеріалів необхідно облаштувати місце складування і розміщувати їх таким чином, щоб вони не заважали в процесі будівництва. Здається, що дрібниця, але неправильне розташування місця зберігання інертних матеріалів може значно погіршити весь процес і обмежити доступ до будівельного майданчика.

Особливу увагу необхідно звернути на місцеві кліматичні умови. Якщо заміський будиночок ви будете відвідувати виключно тільки в літній період пори року, можна звести несучі стіни з цегли в один ряд. При постійному проживанні, без подвійної стіни з шаром теплоізоляції не обійтися. Ідеальним варіантом буде будинок з круглого бруса. Таке будівля не боїться лютих морозів і спекотної літньої погоди – красиво, затишно і зі смаком.

При будівництві будівлі, починаючи з нульового рівня (пристрій котловану і фундаменту), всі роботи слід проводити за допомогою нівеліра. Цей будівельний прилад дозволяє визначити позначки будь-якої точки, абсолютну і відносну позначку над рівнем моря. Саме він допоможе вам досягти абсолютної горизонтальності майданчика. Це необхідно, тому що при найменших відхиленнях в відмітках, майбутня будівля буде недовговічним, ненадійним і небезпечним для вашого здоров’я і здоров’я ваших близьких! Як кажуть будівельники: “Все має бути виконано в нуль”!

Для винесення основних осей несучих стін і розбивки вертикальних і горизонтальних кутів застосовують теодоліт. Безперечно, застосовувати ці прилади (нівелір, теодоліт) можуть лише люди відповідної спеціалізації. Звичайно, можна використовувати звичайний будівельний рівень і рулетку, але тоді не вийде добитися максимальної точності подібних вимірів.

Виконання ряду робіт слід довірити виключно професіоналам, добре навченим і застосовують спеціалізоване обладнання. Так не тільки можна скоротити термін будівництва, але і домогтися бажаних результатів.