Монтаж нових металопластикових вікон, на жаль, супроводжується деяким руйнуванням віконного отвору, виникненням дірок, вибоїн і тріщин в стінах.

З декількох найбільш популярних технологій обробки периметра вікна фахівці виділяють в кращу сторону облагороджування укосу з використанням штукатурки. Вони вважають даний метод найперспективнішим, гідним конкурентом іншим способам.

Замовляють найчастіше укоси на вікна у фахівців. Перед оштукатурюванням поверхонь, їх слід ретельно очистити від пилу і бруду. Причому обробку кутів і укосів слід проводити після штукатурки стін. Для цього кути потрібно попередньо підготувати – очистити, прибрати розчин, який виступає з кладки, і розширити шви кладки стін більш ніж на 1 см.

Обробка укосів і кутів починається після того як оштукатурені стіни підсохнуть. На це може піти 1-3 дні.

Зазвичай такий процес є безперервним, тому що поки наноситься ще один шар штукатурки на одному кінці стіни, на іншому він уже починає підсихати.

Кути можуть бути внутрішніми (лушпиння) і зовнішніми (усенки). Лушпиння утворюються двома сусідніми стінами, а усенки виникають при сполученні двох стін. Незалежно від виду кутів, їх витягають, заповнюючи порожнечі між стінами будівельним розчином.

Процес вирівнювання може бути легше, якщо його виконувати після висихання розчину, щоб він не тягнувся за напівтерком. У тих ситуаціях, коли потрібно виконати обробку виступаючих усенков, застосовують правило або рейку. Перед тим, як почати штукатурити, на бокову частину кута вертикально прикріплюють правило за допомогою гіпсового розчину або цвяхів. Після висихання правило потрібно зняти і точно також вирівняти кут з іншого боку. Потім кут слід розгладити напівтерком. Це виконують шляхом переміщень інструменту вгору і вниз з невеликими натисками. В результаті Усенко і лузги виходять дуже рівними.

Штукатурка дверних і віконних коробок проводиться після їх закріплення. Зазори, утворені між стіною і коробкою потрібно закласти антисептованим повстю, який спочатку необхідно змочити розчином гіпсу. Потім простір, що залишився заповнюють піною, яка після висихання утворює досить щільну масу.