Фільтр зворотного осмосу являє собою пристрій, який дозволяє практично повністю очистити воду від шкідливих домішок.

Є найбільш поширеним у світі технологією по очищенню води. Завдяки даному фільтру водопровідна вода стає абсолютно безпечною для використання.

Специфіка роботи

Обратный осмос – один з основних мембранних способів поділу розчинів і речовин на мікрокомпоненти. Найважливішим елементом в такій системі є мембрана, якою обмотують перфоровану трубу. Даний матеріал вбирає виключно воду, при цьому, не пропускаючи бруд і шкідливі домішки, залишаючи їх на поверхні. В результаті домішки виявляються змитими в каналізацію.

Мембрана має дуже маленький діаметр пір, і через них можуть пройти тільки молекули води і інші частинки, що володіють схожими або меншими розмірами. Завдяки цьому і здійснюється ефективне очищення.

При використанні фільтра необхідно враховувати, що речовини на зразок солі і хлору здатні зруйнувати мембрану, тому для захисту від них встановлюють три колби. Дві з них це передфільтри, які забезпечують очистку рідини від бруду і піску, а також усувають залишкову бруд. А третя колба, в чиїй основі лежить активоване вугілля, ускладнює прохід хлору і інших домішок.

Процес функціонування фільтра включає в себе попереднє очищення, проходження води крізь мембрану, наповнення бака. Після цього чиста вода надходить в кран.

Продуктивність даного пристрою становить від ста п’ятдесяти до трьохсот літрів о 24 годині. Вода після очищення виявляється в ємності, виробленої зі сталі. Фільтр зворотного осмосу наша вода обладнується під мийкою. Можна встановити і з використанням додаткових шлангів, які будуть подавати, і виводити чисту і забруднену воду.

Основні недоліки

Фільтр зворотного осмосу очищає воду не тільки від шкідливих субстанцій на кшталт хлору або важких металів. Він не пропускає, в тому числі і корисні мінеральні речовини, наприклад, калій або кальцій, які так важливі для організму людини.

Саме з цієї причини доводиться обладнати також і мінералізатор. Промислові пристрої очищають рідина на сто відсотків, коли як у даного фільтра відсоток очищення досягає дев’яноста восьми відсотків. Рідина, що пройшла через такий фільтр містить дуже маленька кількість мінеральних солей.

Якщо говорити про негативну дію фільтрованої води на здоров’я, то тут немає певної думки. Деякі фахівці впевнені, що її використання чинить негативний вплив на серце і судини, знову ж через брак в ній калію і магнію.

Крім того, даний фільтр має високу вартістю і він дорожче простих проточних фільтрів. Також варто відзначити велике споживання рідини і те, що сам процес очищення протікає досить повільно.