Якщо хочете змінити зовнішній вигляд ділянки біля будинку, перетворити її і зробити більш красивою, то потрібно зайнятися ландшафтними роботами. Це комплекс заходів, спрямованих на надання території відповідного вигляду. Прибирання, посадка дерев і рослин, будівництво огорож та прибудов – все це і багато іншого входить в цей перелік робіт.

Загалом ландшафтні роботи можна розділити на три основних цикли:

  • підготовка території;
  • благоустрій;
  • озеленення.

Не буде зайвим коротко розглянути кожен етап, щоб дізнатися, що він в себе включає і скільки вимагає часу і сил.

Підготовка території

Перш за все, земельну ділянку потрібно приготувати. Для цього здійснюється прибирання території, очищення від будівельного сміття, старих меблів і побутової техніки, зламаних або хворих дерев і рослин. Потім йде зрізка рослинного грунту (шар в 15-20 см) по всій території ділянки. Цей процес входить в комплекс робіт з вертикального планування. Іншими словами, вся ділянка потрібно вирівняти для спорудження майбутніх конструкцій і посадки рослин. Також на цьому етапі проводяться всі необхідні комунікації: каналізація, освітлення, водопровід, дренаж – все, що прокладається під землею. Цю операцію потрібно робити саме на першому етапі, так як після вже буде проблематично, оскільки доведеться ліквідувати споруди і займатися земельними роботами.

Благоустрій

Друга стадія ландшафтних робіт. Всі необхідні комунікації і мережі прокладені, сміття прибране. Тепер починається саме благоустрій. Воно включає в себе ряд робіт, серед яких: прокладка доріжок і стежок з обраного матеріалу (камінь, плитка та ін.), Монтаж навісів, лавок, огорож, стін, установка освітлювальних приладів, малих архітектурних форм, монтаж сходів, пандусів, сходинок, басейнів, водойм, фонтанів і т.д. Іншими словами, на цьому етапі ділянку землі перетворюється у щось більш привабливий і практичний. Саме тут ви можете реалізувати основні ідеї: встановити альтанку в тіні дерева, спорудити невеликий ставок з рибками, прокласти доріжку від хати до тину або іншим будівлям і т.д.

Озеленення

Заключний етап. Здійснюється посадка рослин і дерев відповідно до встановленого плану. Якщо плануєте засіяти газон, то робити це потрібно вже в самому кінці, тому що по ньому можна ходити до першої стрижки.

Ландшафтні роботи завершені.