Гібридний інвертор – перетворювач постійного струму в змінний, що дозволяє використовувати сонячні батареї й напруга від альтернативних джерел.

Це універсальний інструмент в перетворенні струму і забезпеченні надійного електропостачання.

Що таке гібридний інвертор, принцип дії

Гібридний інвертор – пристрій, що дозволяє паралельно використовувати напругу від джерел постійного (DC) і змінного (AC) струму. Пріоритет віддається якомусь одному джерелу, а другий знаходиться «на підхваті» і підключається в разі втрати напруги.

Основна функція – перетворення постійного струму в змінний з подальшим підключенням до електричної мережі будинку для безперебійного електропостачання.

Як джерело DC може виступати сонячна батарея, невелика гідроелектростанція, вітряк і т. Д. Замовити та придбати інвертори можна на сайті Https://prel.prom.ua/g949226-invertori-naprugi.

Принцип дії гібридного обладнання залежить від часу доби:

 1. День. У цей період енергія сонця потрапляє на фотоелемент, перетворюється в електрику і подається до инвертору для перетворення. На виході виходить напруга, максимально відповідне для побутової мережі. Після цього пристрій живить електричну мережу будинку, заряджає АКБ, а при надмірному заряді скидає «зайве» в загальну мережу за «зеленим» тарифом.
 2. Вечір/ніч. З урахуванням обраного режиму гібридний інвертор подає напругу на будинок від АКБ або від побутової мережі.

Завдяки переключенню режимів, забезпечується цілодобова подача електрики в побутову мережу без збоїв (навіть при втраті одного з джерел живлення).

Залежно від застосовуваної моделі гібридний інвертор може мати такі можливості:

 • «Підмішування» енергії від АКБ;
 • додавання потужностей обладнання та електромережі;
 • регулювання частоти струму на виході;
 • підключення мережевих фотоелектричних інверторів;
 • автоматичне перемикання ланцюга живлення споживачів і т. д.

Де застосовується

Гібридний інвертор користується попитом в домашньому господарстві, коли необхідно зарезервувати основне джерело харчування і забезпечити безперебійну поставку електроенергії.

Більш потужне обладнання застосовується на електростанціях для подачі електрики за зеленим тарифом.

Сфера використання:

 1. зелений тариф;
 2. автономне живлення будинку;
 3. сонячні електростанції з потужністю до 5000 Вт;
 4. відповідальні об’єкти;
 5. вітряні електростанції невеликої потужності.

Сфера застосування гібридного інвертора постійно розширюється, але вона обмежена високою вартістю обладнання.

Гібридний тип інвертора

Особливість гібридного інвертора полягає в конструктивних особливостях. Всередині встановлена ​​схема, що дозволяє перетворювати постійну напругу і паралельно працювати з джерелом електрики.

На пристрій паралельно підходить напруга від побутової мережі і сонячної батареї. Пріоритет віддається «зеленому» тарифного плану (постійному струму).