Правильно підстрижений і доглянутий газон – це візитна картка кожного будинку. Це також місце, де можна розслабитися, приготувати барбекю або пограти з дітьми. Однак догляд за газоном вимагає великих зусиль. На допомогу приходять садові інструменти, вибрати і купити які можна на сторінці https://gard-shop.ru/, і головне місце в цьому випадку займає газонокосарка.

Яка газонокосарка найкраще підійде для саду

Бензинова

Косарки з двигуном внутрішнього згоряння, найпотужніша і ефективна. Ідеально підходить для стрижки високої трави. Дуже добре справляється з такими перешкодами, як товсті кореневища, залишки кущів і заховані в траві гілки.

Однак варто враховувати, що експлуатаційні витрати на бензокосарки будуть вище, ніж в разі електричної. Також вона більше і важче, це пов’язано з габаритами двигуна.

З іншого боку, бензинова газонокосарка дає необмежену мобільність. Їй потрібен джерело живлення, немає обмежень викликаних ємністю акумулятора. Об’єм двигуна бензинових газонокосарок зазвичай становить від 140 до 160 см3. Звичайно, в цьому випадку, чим він більший, тим краще для нас.

Електрична

В основному косарка легка і маневрена, не вимагає особливих зусиль. На заваді може бути тільки кабель. Цей тип газонокосарки призначений для невеликих домашніх газонів – всюди, де може дістати наш подовжувач. Інструмент тихий і не виділяє вихлопних газів.

Акумуляторна газонокосарка важить набагато більше. Однак час роботи від повної зарядки може трохи розчаровувати. Найчастіше її роботи вистачає менш ніж на годину.

Який різальний механізм вибрати?

Переважна більшість газонокосарок мають барабанний або поворотний механізм. Перш ніж вирішити, яка косарка найкраще підійде для вашого саду, варто дізнатися, на яких поверхнях найкраще працюють механізми.

  • Барабанна косарка – леза поміщені в спеціальний барабан, де вони обертаються на високій швидкості, швидко рубаючи все, що попадеться на шляху. Переваги – низький захоплення, вони підходять для стрижки трави трохи вище землі (кілька сантиметрів). Циліндрична косарка ідеально підходить для косіння рівних і доглянутих газонів. На нерівній місцевості ножі можуть весь час чіплятися за землю або камені. Це може швидко їх притупити.
  • Роторна косарка – в разі пересіченій місцевості кращий варіант. У ній леза розташовані на вертикальній осі. Обертаючись вони зрізають траву. Косарка ідеально підходить для старої виросла трави, яку рідко косять.

Виробники також пропонують косарки з ріжучими рейками. Тут траву косять ножі, розташовані поруч один з одним на горизонтально рухається лезі. Ця техніка ідеально підходить для сильно зарослих пусток.

Якою має бути потужність двигуна косарки?

Чим вище потужність, тим краще і швидше косарка косить газон, та й працювати зможе довше. Цей параметр вказується в ватах (Вт) або кінських силах (к.с.). Потужність газонокосарки безпосередньо впливає на її вартість.

Недорога садові косарка зазвичай має потужність близько 1000-1200 Вт і 1,35-1,65 л.с .. Ідеально підходить для догляду за доглянутими газонами. Косарки вищого класу мають потужність до 2200 Вт і 3 к.с. Можуть використовуватися для косіння на важкодоступній місцевості.