Затишна красива дача з доглянутим садом і городом – мрія кожного городянина. Свіжі овочі з грядки, квітучі клумби, мангал і садові крісла – прості, але такі важливі складові дачного відпочинку. І отримати це може кожен, у кого є хоча б невелика ділянка.

Ландшафтное благоустройство участка – захоплюючий творчий процес. Але він вимагає підготовки і проходження плану. Тоді дача перетворитися на справжній райський куточок, де можна відпочивати на самоті, з родиною або запросити галасливу компанію гостей.

Ідеї і готові рішення: обов’язкові складові дачної ділянки

Традиційний дачну ділянку, на якому комфортно відпочивати, обов’язково повинен мати будинок, баню і гараж. Баню потрібно розташовувати так, щоб з вулиці вона була не видна і якомога ближче до дому. Поруч з лазнею зручно розмістити мангал і альтанку. Якщо ділянка великий, поруч з альтанкою зазвичай розбивають клумби або квітник. Для городу виділяють місце в нижній зоні ділянки, за альтанкою.

Плодові дерева садять за будинком, групуючи їх в лівому або правому куті. Сад краще не розтягувати і висаджувати їх по квадрату. Основні декоративні елементи потрібно розташовувати з боку фасаду. Ідеально, якщо вийде розбити клумби під вікнами або на віддалі, але так, щоб їх було видно з вікон.

Бюджетний мінімалізм: як скоротити витрати

Бюджет може бути обмеженим, але стримувати при цьому фантазію не обов’язково. Заощадити на оформленні можна за допомогою:

  • Саморобних прикрас. Садові фігурки часто замінюють на віджилі своє речі. Наприклад, старий парасольку можна перетворити в декоративну клумбу, доповнивши її красивими елементами від викорчуваних коренів або невеликими спилами від пней.старий парасольку клумба на дачі
  • Багаторічних рослин. Висаджувати квіти кожен сезон дорого і непрактично. Краще замінити їх на багаторічники, а в якості чагарників вибирати хвойні растенія.клумба багатолітниками на дачі
  • Природних матеріалів. Наприклад, заповнити простір між клумбою і доріжкою можна дорогим декоративним каменем, а можна замінити його на значно дешевші та не менш гарні шишки

Скорочувати бюджет на матеріалах для будівель не можна. Це уявна економія: дешеві матеріали недовговічні і доведеться регулярно робити ремонт, щоб обробка не втрачала первісний вигляд.