Якщо у вас є земельна ділянка, тобто заміський або приватний будинок, дуже важливо організувати та оформити не тільки саму будівлю, а й також територію. Саме для цього потрібно оформити ландшафтний дизайн заміського будинку.

Кожен дизайн має певний стиль, якого обов’язково потрібно дотримуватися у виборі архітектурних форм, освітлення, газону, рослин. На сьогоднішній день виділяють дуже багато стилів. Їх більше, ніж 20, але до основних можна віднести близько 10. Вибирати його потрібно не тільки виходячи з ваших побажань, а й також звернути увагу на розмір, форму ділянки, облицювання заміського будинку, так як це повноцінна частина ландшафту.

Зверніть увагу, що складання проекту ландшафтного дизайну – це дуже важкий процес, що вимагають особливих знань і навичок. Тому краще всього звернутися в спеціалізовану компанію за допомогою. Але якщо ви вирішили взятися за справу самостійно, то вам потрібно вивчити основні стилі. Розглянемо, які виділяють типи ландшафтного дизайну для оформлення території, якими якостями, характеристиками вони відрізняються.

Вибираємо стиль правильно

До основних стилів ландшафтного дизайну можна віднести такі види:

  • Класика. Даний стиль також називають регулярним. Його створення відрізняється складністю, так як головне, відмінна якість – це чіткі геометричні лінії, вчасно і якісно підстрижені клумби (вони також повинні відрізнятися строгими формами і симетричністю щодо розміщення один до одного). Газон також повинен бути ідеальним. Для заміського будинку використовувати його не рекомендується, він набагато більше підходить для приватного будинку, так як потрібен якісний і постійний догляд. Красиво виглядає класичний стиль на великих територіях, які мають площу більше, ніж 15 соток;
  • Пейзажний стиль, який також має назву англійський, відрізняється простотою, легкістю в догляді. Для нього не характерні чіткі лінії, немає певної симетрії. Головне правило – це природність. Тут не потрібно дотримуватися чіткість. Ще одна перевага пейзажного стилю – це ділянка, яка має ділянку від 12 соток;
  • Французький стиль. Він повинен бути привабливим і затишним. Головне правило створення – це дотримання гармонії. Якщо попередні стилі підходять тільки для великих територій, то французький впишеться як на великій земельній ділянці, так і маленькому (близько 6 соток).