Після придбання земельної ділянки, новоспечені власники завжди починають планувати правильне облаштування всіх частин і зон. Не виключенням в такому випадку став і ландшафт, облаштування якого відноситься до досить копіткого заняття.

Варто розуміти, що саме земельною ділянкою і садом необхідно займатися в першу чергу, так як після прокладки всіх комунікацій і пристосувань, робота буде неможливою.

Ландшафтний проект

Ландшафтний дизайн та облаштування саду – досить серйозне заняття, що вимагає певних навичок і старання. Тому починати потрібно з самого початку – проекту.

Таким чином можна скласти приблизну картину майбутньої території, уявити правильне розташування предметів і всіх декоративних елементів. Саме від правильно проектування залежить успіх плану в кінцевому результаті.

На цьому етапі складається художня вистава майбутньої ландшафтної зони, розподіл функціональних зон і планування рельєфних елементів. У такому випадку ви зможете розрахувати приблизну вартість на все необхідне для правильного облаштування ділянки.

Багато фахівців стверджують, що проектуванням і плануванням дизайну необхідно займатися ще до початку ремонтних робіт в будинку. В такому випадку комунікації або системи ще не будуть встановлені, що дозволить втілити в життя всі ідеї з цього приводу.

Найбільш підходящим варіантом в даній ситуації буде спільна робота архітектора і ландшафтного дизайнера.

Основні правила

При облаштуванні території на ділянці варто пам’ятати кілька основних правил, а саме:

  • в спальну кімнату не повинно потрапляти велика кількість сонця;
    кухня – найсвітліше приміщення;
  • господарські кімнати повинні виходити на північну частину.

Після створення всіх необхідних планів і проектів можна приступати до огляду ділянки та укладення договору на проведення ремонтних робіт.

На цьому ж етапі розробляється і стиль, в якому буде виконаний дизайн. Це можуть бути регулярний вид, східне оформлення або ж створення саду у вигляді пейзажу.

Для кожного дизайну характерні свої особливості. При виборі необхідно спиратися на переваги клієнта, його бажання і смаки.

Перед початком створення місцевості уточніть, що саме хотів би бачити власник на своїй ділянці. Зверніть увагу на вимоги в декоративних елементах.