Саме за допомогою грамотного ландшафтного дизайну на наявній земельній ділянці можна створити єдину гармонійну композицію, яка буде не тільки приваблива естетично, але і порадує своєю функціональністю.

Якщо ще кілька років тому послуги ландшафтних дизайнерів в основному були затребувані господарями великих заміських територій, то зараз тенденція така, що благоустроєм займаються і власники невеликих дачних ділянок.

Пов’язано це з тим, що все більше людей вибираються на дачу саме для відпочинку, а не тільки, для того щоб працювати не покладаючи рук. Скориставшись послугами професійного ландшафтного дизайнера ви можете перетворити свою ділянку, зробивши його максимально гармонійним.

Якщо у вас є просторова уява і в голові рояться цікаві варіанти облаштування своєї території, то ви можете зайнятися ландшафтним плануванням і його втіленням в життя самостійно.

Але пам’ятайте, що ландшафтний дизайн дачної ділянки вимагає особливого підходу, так як в даному випадку необхідно з’єднати рукотворні елементи з природними компонентами.

Так, перш ніж приступити до оформлення саду, необхідно походити по ньому і представити, щоб ви хотіли бачити на тому чи іншому місці, який стиль вам ближче і яке буде функціональне призначення цього місця.

Якщо на вашій ділянці є непривабливі елементи у вигляді кришки септика, газгольдера або свердловини, то зовсім необов’язково миритися з їх присутністю в новоствореному ландшафті.

Такі технічні елементи можна замаскувати за допомогою штучних каменів. Такі камені порожнисті усередині, виготовляються зі склопластику і натуральної кам’яної крихти.

Виглядають ці елементи ландшафту досить реалістично і прекрасно вписуються в навколишній простір, доповнюючи його. Штучні камені стануть відмінною родзинкою на вашій ділянці.

Для того щоб перетворити прилегла до саду ділянку потрібно більш копітка планування, так як в цьому випадку елементів дизайну буде більше і їх необхідно буде гармонійно поєднувати між собою.

Навіть невеликий, правильно спланована ділянка, може вмістити все необхідне – грядки для вирощування овочів, квітучі клумби, газон, альтанку та інші необхідні ландшафтні елементи.

Особливою атмосферою віє від облаштованого на ділянці водойми. Не важливо чи буде це скромний ставок, невеликий басейн або фонтанчик. Будь-який з них подарує вам прохолоду в спекотний літній день.

Ну, і звичайно ж, не можна нехтувати ландшафтними дрібницями, такими як малі архітектурні форми у вигляді статуеток і вазонів. Додати комфорту допоможе і продумане освітлення ділянки.