Купівля заміського котеджу найчастіше вимагає додаткового вкладення коштів в облаштування прибудинкової території. Привабливий ландшафтний дизайн ділянки – це підсумок копіткої роботи декількох фахівців.

Тому виконати всі етапи самостійно практично неможливо.

Виділяють наступні істотні причини:

  • Відсутність спеціалізованої освіти. Так, деякі прогалини можна заповнити інформацією з книг і підручників. Однак вони не прищеплять необхідних навичок і вмінь.
  • Ландшафтні дизайнери в роботі використовують програми з 3D-візуалізацією. Це дозволяє на етапі розробки проекту практично «вживу» розглянути підсумковий результат.
  • Не всі рослини однаково добре переносять сусідство один з одним. Деякі з них гинуть практично відразу, інші зберігають у пагонів видимість здоров’я досить тривалий термін. Ця помилка практично завжди присутній при самостійному озелененні прибудинкової території.

Залучення фахівців дозволяє створити унікальний ландшафтний дизайн в максимально короткі терміни. Також вони допомагають вирішити багато інших проблем.

Допомога ландшафтного дизайнера – необхідність

Озеленення території – багатоетапний і досить складний вид робіт. Найчастіше при цьому використовують обладнання. У складних випадках може навіть знадобитися залучення спецтехніки. Зокрема, до цього вдаються в ситуаціях, коли грунт на ділянці глинистий або має високий вміст піску. Спецтехніка необхідна для зняття верхнього шару грунту і завезення чорнозему.

Однак ця проблема має й інше рішення – треба використовувати невибагливі сорти рослин, яким підходить такий тип ґрунту. Це може бути сосна гірська різних сортів і багаторічники, наприклад, кам’яна троянда, чебрець повзучий, чистець шерстистий, Амері приморська, гвоздика піщана. Також у продажу є насіння газонної трави, добре росте на мізерних грунтах.

Фахівці радять довірити розробку проекту і підбір зелених насаджень професійним ландшафтним дизайнерам. Безпосередньо сама посадка рослин в грунт може бути здійснена власником ділянки. При цьому відсутня гарантія того, що все чагарники, дерева і багаторічники приживуться. Наступний важливий момент, своєчасність підгодівлі і обрізки. Бажано цю роботу не виконувати самостійно.