При придбанні або зведенні приватного будинку в приватному секторі міста потрібно знати, що мало закінчення облаштування житла. Необхідно витратити ще сили і час на оформлення прилеглої до будинку території, щоб досить ефективно її облагородити. Іншими словами зайнятися ландшафтним дизайном.

Але щоб гармонійний, практичний і при цьому дуже вже гарний дизайн радував як господарів житла, так і всю їхню родину протягом року, потрібно з усією серйозністю поставитися до планування. Інформації на цю тему існує більш ніж достатньо, облаштувати власну ділянку можна, витративши на це зовсім мало фінансів. Але доведеться витратити, не так уже й мало власних сил і часу, розробку ландшафтного дизайну, безумовно, краще довірити людям, які знають толк у цій справі.

План робіт

Якщо вирішено облаштувати дворик самостійно, спочатку бажано скласти план майбутніх робіт. Обов’язково знати розміри своєї ділянки. На великій території є можливість розбити галявину, спорудити невеликого розміру басейн, оформити клумби, розмістити різні додаткові споруди. Однак коли у власності знаходиться невелика територія, всього якихось кілька соток, до планування ділянки треба підійти з усією відповідальністю, щоб грамотно підібрати місця для різних декоративних об’єктів.

Басейн

На сьогоднішній день байок на заміській ділянці не є якийсь там розкішшю, а необхідністю. Така зручна річ зустрічається на територіях приватних володінь досить часто. При виборі місця під майбутній басейн потрібно шукати його подалі від цікавих очей, як сусідів, так і звичайних перехожих. Яке загородження вибрати, тут вирішувати, звичайно, господареві: чи ставити величезні бетонні плити або обійтися красивою живою густий огорожею. Головне відчувати себе захищено і комфортно.

Водойми

Є люди, які не хочуть бачити на своїх ділянках басейни, іноді це відбувається, якщо місця на ділянці не так вже й багато. Подумують про створення маленького штучного водоймища. Непоганим вибором стане мініатюрний фонтанчик, декоративний невеликого обсягу водойму, дзюрчання води, яких буде діяти заспокійливо на присутніх людей, так само як і радувати цілий день.

Місце відпочинку

Необхідно на ділянці знайти місце, де можна спокійно відпочивати, насолоджуючись співом птахів, шелестом листя, вдихаючи аромат квітучих рослин. Однак якось незатишно сидіти під відкритим небом. Існує прекрасний спосіб перенести місце відпочинку в альтанку або відкриту веранду, можна поруч оформити місце для мангала. Прикрасити перераховані елементи декору, можливо, своїми руками, посадивши поруч в’юнкий виноград і різні ліани.