Ви вирішили навести красу на своїй ділянці? Може, вас надихнув дизайнерський ландшафт у сусідів або знайомих, або ви надивилися відеороликів про ділянки з альпійськими гірками, садовими фонтанчиками і акуратними доріжками та барвистими квітниками? У будь-якому випадку, у вас виникло бажання зробити власний навколишній світ прекраснішим!

Що б рішення таке завдання, треба вивчити всі особливості своєї ділянки, ознайомитися з іншими прикладами і підготувати проект.

Для початку озирніться на ділянці: де більше сонячного світла протягом дня, а де воно з’являється рідко. В якому місці земля більш зволожена, де знаходитися вхід у двір, де ростуть високі дерева, слід врахувати місця під’їзду до гаражів і господарських будівель. Виміряйте свою ділянку і намалюйте його масштабний план на папері (з усіма вже наявними будівлями і посадками). Визначте місця, де вам зручно буде працювати, а в якому місці саду – приємно відпочивати.

Якщо у вас є діти – влаштуйте їм невеличкий куточок для ігор з пісочницею, гойдалками і гіркою. А якщо ви любите пікніки на свіжому повітрі, то відведіть місце для барбекю.

Перше, що треба враховувати, при плануванні ділянки – це те, що перевагу слід віддавати тим об’єктам, які вам дійсно потрібні, а не захаращувати простір всім, що колись сподобалося.

Друге важливе правило – на ділянці будуть не тільки зони відпочинку: альтанки, майданчики для мангала і пікніків, шезлонг, а й інженерні споруди.