Всім відомо, що укладання покрівельного матеріалу матиме позитивний кінцевий результат тільки в тому випадку, якщо строго слідувати інструкції по монтажу і дотримуватися рекомендацій фахівців. Це відноситься до всіх покрівельних покриттів і до бітумної черепиці в тому числі.

Етапи проведення покриття даху бітумною черепицею

Відразу ж обмовимося, що бітумну черепицю можна використовувати на дахах, кут нахилу скатів якої буде не менше 11,5 °. Це приблизно співвідношення 1:5.

Етап номер один – підготовчий

Підготовчий в тому сенсі, що необхідно під бітумну черепицю від tegola.ua підготувати покрівельну систему, а, точніше, обрешітку даху. Отже, лати під цей покрівельний матеріал повинен бути тільки суцільним, тому в якості елементів тут виступатимуть або вологостійка фанера, або плити ОСБ, або обрізні шпунтовані дошки. Що стосується дощок, то вони повинні бути дуже сухими, вологість не повинна перевищувати 20%.

Дуже важливо обрешітку закріпити намертво, вона повинна бути дуже міцною і досить рівною. Невеликий перепад площині бітумна черепиця може закрити собою. Стики двох сусідніх елементів повинні перебувати тільки на несучих елементах покрівельної конструкції. Якщо в якості обрешітки використовуються дошки, то одна дошка по довжині повинна перекривати два прольоти, тобто, вона повинна лежати на трьох кроквяних ногах.

Кроквяна система схильна до перепадів температури і вологості, тому необхідно між дошками залишати невеликий зазор (2-3 мм). Це компенсація на зміну розмірів дощок. Обов’язково такий дах, покрита бітумною черепицею, має бути обладнана вентиляційною системою. Тому ще на стадії спорудження покрівлі треба залишити зазори у карниза і у коника.

Етап номер два – укладання підкладки

Що собою являє підкладковий килим? Це рулонний бітумно-полімерний матеріал, який зверху покритий піском, а знизу на нього закріплена поліетиленова плівка. Укладання проводиться піщаним шаром вгору. Необхідно звернути увагу знову на кут ухилу скатів даху. Якщо це не менше 11,5 °, то укладати підкладковий килим по всій площі покрівлі немає сенсу.

Увага! На кут ендови треба укладати підкладковий рулон уздовж, а місця нахлеста між двома сусідніми смугами обов’язково проклеюються і кріпляться покрівельними цвяхами. Краще нанести декілька смуг клею. Але під всю площину укладеного рулону клей наносити не можна. Всі інші ділянки закриваються смугами підкладкового матеріалу і кріпляться до решетування цвяхами. Нахлест елементів між собою – 10 см. Якщо покриття підкладки буде суцільним, то укладання можна проводити або паралельно карнизу, або перпендикулярно йому. При цьому кожну укладену смугу треба спочатку розкласти, дати їй трохи розправитися, а потім злегка руками натягнути.

На поверхні ската повинна вийти рівна поверхня без бульбашок і перекосів. Смуги монтуються внахлест зі зміщенням 10-15 см. Кріплення через кожні 10 см робиться покрівельними цвяхами. Тепер необхідно встановити і закріпити металеві планки, які монтуються по краях покрівельного ската. Всі металеві планки укладаються поверх підкладки з невеликим зсувом уздовж напрямку укладання. Зсув – 20 мм. Кріпляться планки або покрівельними цвяхами, або саморізами. Лінія кріплення – зигзаг, місця установки через кожні 10 см.