Створення корпусних меблів доступне людям без спеціальної підготовки. Достатньо володіти викруткою або шуруповертом, вміти вимірювати рулеткою і будівельним рівнем, пиляти і шліфувати.

Етапи

Весь процес можна розбити на наступні стадії:

  • Складання проекту.
  • Підбір матеріалів.
  • Виготовлення елементів.
  • Збірка.

Проект

Насамперед потрібно визначитися з розмірами і уявити, як шафа буде вписуватися в інтер’єр. При розмітці місця потрібно залишити трохи запас, щоб меблі увійшла легко.

Потім визначити на скільки частин його можна розділити, де зробити полки, ящики, відділення. Причому размечая все це на плані, обов’язково мати на увазі, як у всіх цих секціях вмістяться предмети, для яких і будується шафа.

Для проектування краще користуватися комп’ютерними програмами. Вони точно визначать розміри, врахують всі деталі і намалюють ескіз. Програми інтуїтивно зрозумілі, тому навіть для недосвідченого проектувальника не важко швидко вивчити. Виконаний креслення можна роздрукувати, і таким чином зменшити ймовірність помилок.

Матеріали

Плити ЛДСП, які за розмірами повинні підходити до креслення. Або більше, завжди є можливість відпиляти.

Матеріал для кріплення з заглушками для них. Інакше виглядати буде некрасиво.

Фурнітуру: ручки напрямні для ящиків і полиць, кріплення для дверей, ніжки або планки для опори.

Плівку в тон плиті ЛДСП, для обробки швів, торців і інших поверхонь за якими буде йти розпил.

Виготовлення елементів

Спочатку розпиляти на великі листи, які будуть виконувати роль стінок, стулок, днища і верхньої панелі. При цьому суворо вивіряти кути і паралельність всіх розрізів. Куточок і будівельний рівень на цьому етапі, не менш важливі, ніж дриль і лобзик. Після розпилу ще раз виміряти всі деталі, зіставити їх один з одним. Це основа шафи і відхилення тут неприпустимі.

Після цього можна зробити полки і ящики, також вивіряючи всі розміри, і зіставляючи з підставою шкафа.Последній етап – свердління отворів для кріплення.

Збірка

Починати потрібно з монтажу боковин на днище. Прикріпивши ці елементи, зверху надягаємо стельову плиту. Якщо у шафи кілька відділень, то спочатку потрібно встановити всі вертикальні. Потім верхня скріпить їх все в жорсткий каркас. Закріпити саморізами.

Напрямні для полиць можна кріпити після складання корпус, так менша ймовірність помилитися в монтажі на одному рівні. Але якщо розвинений окомір, то зручніше кріпити на панелі, і тільки потім вести збірку.

Потім змонтувати штангу для вішалок, вставити полки і ящики, навісити двері і спробувати їх закриття і відкриття.