Для утримання свійської птиці власники часто вдаються до самостійного будівництва курника на дачі. Це можливо, коли кількість птахів обчислюється кількома десятками. На невеликих ділянках можна збудувати пташник. Перед будівництвом розраховуються розміри будинку, вибирається матеріал конструкції та готуються необхідні інструменти.

Якому варіанту приміщення для птиці віддати перевагу

Щоб вибрати тип птахоферми на дачі (детальніше — здесь), слід орієнтуватися на такі критерії:

  1. кількість птахів, середній вік;
  2. сезон, коли курник буде використовуватись;
  3. з урахуванням можливості збирання та дезінфекції приміщень.

Прості пташники будують для використання влітку та навесні, автономні будують, коли планують утримувати птахів цілий рік.

Планування, розміри, креслення

Дизайн курника залежить від того, скільки птахів житиме в приміщенні. Проект на 5 тварин розрахований на 2,5 квадратні метри корисної площі, з яких близько 30 відсотків площі припадає на утримання трьох гнізд. Для будівництва п’ятимісного пташника знадобиться 3,2 квадратних метри з урахуванням висоти стель не менше 1,8 метра.

При розрахунку площі на 10 курей розміри збільшуються вдвічі. На будівництво 15 голів – тричі. Майже п’ятимісний будинок на дачній ділянці 6 соток може поміститися на площі близько 2,8 кв. Пташники для літнього періоду будуються з обов’язковим обліком площі для вигулу, адже влітку кури багато часу проводитимуть на вулиці.

Як побудувати курник на дачі своїми руками, влаштування та необхідні матеріали

Креслення будівництва типового курника на 15 голів включає розрахунок будматеріалів виходячи з розміру площі:

  • розмір – 180 х 200 сантиметрів або 3,6 квадратних метрів, при висоті стелі 200 сантиметрів;
  • мінімальна норма будівництва загону близько 10 квадратних метрів на 20 голів;
  • при плануванні розведення враховувати необхідність розведення хворих курей для можливості створення карантинних умов

Інформація! Санітарно-епідеміологічні норми передбачають розміщення 3-4 курей на 1 квадратний метр площі.

Вибір місця для будівництва

Виберіть місце перед початком будівництва. Він повинен відповідати декільком вимогам, щоб надалі не виникло проблем зі змістом птахів:

  1. Поверхня землі для будівництва має бути сухою. Пташники не будують у низинах, де можуть накопичуватися дощові калюжі. Ухили, заглиблення виключаються.
  2. Заболочені або глинисті ґрунти перед будівництвом будівель спеціально просушують. Для цього спеціально роблять траншеї та штучні водостоки.
  3. Курник можна розмістити на невеликій височині, за винятком можливості постійного наскрізного вітру. Вітер виключається внаслідок розташування поруч із додатковими літніми будиночками з одного боку.
  4. Прогулянкова зона планується з урахуванням того, що там можна буде створити затінені зони.