Меблі мають властивість зношуватися і втрачати первинний зовнішній вигляд. Але це зовсім не означає, що улюблений і зручний диван пора відправляти на смітник.

Перетяжка шкіряного дивана своїми руками має масу переваг перед новою покупкою:

 • економія коштів, так як покупка нового шкіряного дивана може серйозно підірвати сімейний бюджет, оскільки дана річ дуже дорога, перетяжка, тим більше самостійна, обійдеться в рази дешевше;
 • вибір нового матеріалу для дивана. Це може бути інша якість шкіри або трохи інший відтінок;
 • можливість змінити початкову форму дивана при перетягуванні, зробити його зручнішим або функціональніша;
 • перетяжка дає можливість заміни старих пружин на нові, заміни старого поролону і т. д., тобто ви можете оновити диван не тільки зовні, але і зсередини;
  в разі, якщо перетяжкой будуть займатися фахівці, ви зможете заощадити кошти і час.
 • Якщо ви володієте навичками перетяжки меблів, то вищеперелічений спектр роботи буде нескладно виконати своїми руками. Ви зможете заощадити на порядок більше, ніж при перетягуванні в майстерні.

Перетяжку шкіряного дивана потрібно виконувати поетапно:

 • Демонтаж старого оббивного матеріалу. Виконання даних робіт вимагає акуратності і збереження всіх елементів крою, щоб в подальшому використовувати їх в якості лекала при розкрої нової оббивки. Після закінчення робіт слід обмірити отримані шматки і підрахувати потрібну кількість матеріалу для нової оббивки.
 • Розкрій нового оббивного матеріалу. Ця робота вимагає уважності й посидючості. Потрібно виконувати всі точно, щоб викроєні деталі добре сіли на каркас. При розкрої слід залишити невеликі припуски на шви.
 • Заміна наповнювача дивана. В процесі демонтажу оббивки, ви зможете побачити всі місця, які потребують заміни. Цілком можливо, що заміна наповнювача може бути частковою.
 • Виконуючи роботи з перетяжки дивана шкірою, слід дотримуватися правила. Необхідно добре змочити деталі крою, натягнути їх на диван і закріпити за допомогою меблевого степлера, щоб шкіра прийняла правильну форму. Це необхідно для більшої зручності при остаточному закріпленні матеріалу.

При покупці шкіри для перетяжки дивана, уважно огляньте шматок на наявність подряпин і дефектів. Якщо шкіра пом’ялася, можна злегка пропрасувати її праскою через щільну тканину.