Оббивка дивана з часом приходить в непридатність, і виникає необхідність перетяжки.

Виконати перетяжку виходить набагато дешевше, ніж купувати нові меблі.

Правила перетяжки

Якщо зібралися перетягувати диван, то найкраще це зробити по всій поверхні. Підбір потрібного кольору і візерунка для частини буде важким, а найчастіше і неможливим. Тип оббивки у виробників змінюється часто, навіть для відносно нових предметів потрапити в колір важко.

Під час перетяжки дуже часто з’являється можливість, або необхідність, заміни наповнювача, виправлення пружин або механізмів. При виборі нового наповнювача потрібно залишити частини старого, щоб по ним зробити вимір.

Знімаючи стару оббивку обов’язково сфотографувати кріплення її до частин дивана, щоб виконати точно також монтаж нової. Вони бувають різними, способи відрізняються перш за все в залежності форми і матеріалу частин дивана.

Етапи

Спочатку потрібно розібрати диван на складові елементи, боковини, спинку і інші деталі. Так буде зручніше вимірювати, відразу зазначаючи кріплення оббивки. Наприклад, спинка може затягуватися в повному обсязі, також і з бічним частинами.

Виконавши і записавши всі розміри (для кожної деталі потрібно окремо), потрібно додати по 10 см. Адже ще доведеться залишати запас для кріплення, і більше, це не менше, відрізати можна, а ось наростити не вийти. Не забуваємо фотографувати всі частини, як розташовується на них оббивка, ніж кріпиться.

Для вимірювання потрібна рулетка, для зняття оббивки викрутка (плоска), канцелярський ніж, пасатижі. Для натягу і закріплення нової – клей і будівельний степлер.

Розбираючи диван, не варто змішувати гайки і болти в одну купу, краще розкладати поруч з деталями, які вони кріплять.

Потім викруткою піднімають скоби і витягують їх пассатижами, або якщо оббивка на клею, акуратно розпорюють ножем по місцю сполучення. Не варто рвати і викидати стару. Вона в нагоді для порівняння з розкриємо нової. Іноді за старою і кроять, якщо не покладаються на точність вимірювань.

Знявши стару оббивку, потрібно розкроїти нову, звірити розміри і почати натягувати з найпростіших деталей за формою. Кріпити нову оббивку варто точно також, як була встановлена ​​стара, для консультації дуже до речі будуть фотографії.