Ондулін, по-іншому званий “м’якою покрівлею”, – це дуже якісний матеріал, і якщо за дахом, на якому він застосований, стежити, то він буде служити довго, а незначні пошкодження покрівельного покриття потрібно оперативно усувати, щоб вони не переростали в більш істотні проблеми.

Тому перша порада, пов’язаний з доглядом за ондулінові покриттям даху, пов’язаний з тим, що її треба хоча б раз на рік оглядати на наявність пошкоджень, а потім втручатися, якщо вони все-таки виникли.

Що робити, якщо пошкодження на даху з ондуліну незначні?

Звичайно, якщо у вас є якісь труднощі у виробництві робіт на висоті, або ви не впевнені в своїх силах і здібностях швидко і якісно відремонтувати дах з ондуліну, то найкраще звернутися до професіоналів. Вважайте, що це другий рада з питань, пов’язаних з ремонтом такого даху, а, може бути, він є і першим, адже якщо замовити ремонт покрівлі у компанії, що спеціалізується на таких роботах, то це є вирішенням всіх проблем.

Причому це не залежить від того, наскільки сильні пошкодження ондулінові покриття. Якщо на ньому з’явилися незначні тріщини, то навіть лист міняти немає необхідності. Всього лише треба знежирити і очистити ту ділянку покрівлі, де виникли тріщина або скол, а потім вже використовувати ремонтну стрічку або ж водостійкий герметик. У цьому випадку витрати на ремонт будуть мінімальними, і ви уникнете пошкодження, коли вже потрібно буде міняти листи ондуліну або ж замінювати всю м’яку покрівлю. Тому є третя порада – максимально обходитесь невеликими профілактичним роботами з відновлення цілісності покриття, і буде вам щастя.

Що робити, якщо м’яка покрівля пошкоджена значно?

Тут теж є певна градація. Якщо ви або залучені вами фахівці (що краще!) Вирішили, що потрібно замінити лист або кілька аркушів, то це робиться так:

  • дуже акуратно виймаються цвяхи, щоб не пошкодити підставу покрівлі;
  • далі поверхню покрівлі очищається;
  • потім акуратно вкладається новий лист.

Але бувають і випадки, коли пошкодження покрівлі вже настільки значні, що потрібно її заміна. Тоді це можна здійснити двома способами.

Перший. Знімаються листи, перевіряється підстава, і якщо воно знаходиться в задовільному стані, то замість них кладуться нові. Але є і другий метод, заснований на тому, що ця м’яка покрівля унікально легка. Нову покрівлю можна класти поверх існуючої, яка буде служити просто додатковим шаром покриття. Ніякого ризику для даху, що вона обрушиться, немає, і ви можете бути абсолютно спокійними за своїм покриття під кодовою назвою “подвійний ондулін”.

Так що, ремонт цей, починаючи від елементарного косметичного, закінчуючи повною заміною покриття, не відноситься до категорії надскладних, і професіонали зроблять його дуже швидко, якісно і недорого.