Газобетонні блоки давно вийшли на ринок в якості легкого і недорогого будівельного матеріалу для дач і котеджів.

Викладати стіни з них досить легко, і при бажанні можна вибудувати дачний будиночок за один сезон.

Підготовчі роботи

Перед тим як купувати матеріали потрібно провести серйозну підготовчу роботу. В основному вона пов’язана з підрахунком будівельного матеріалу, якого “на око” може не вистачити. А докуповувати матеріали під час будівництва може вилитися в пристойну суму.

Почніть з визначення фундаменту. Від цього залежить кількість щебеню, цементу та гравію. Обсяги газобетону розраховуємо так: множимо довжину майбутнього будинку на висоту стін. З отриманої цифри відняти загальну суму вікон і дверних прорізів. Потім потрібно порахувати розмір одного газоблоку. Розділивши першу суму на отриману, і отримаємо приблизну кількість необхідних блоків.

Далі фундамент. Вибравши потрібне місце, розмічаємо територію і вбиваємо кілки або ставимо інші мітки в тих місцях, де за приблизними розрахунками будуть внутрішні кути будинку. Кілочки з’єднуються між собою. Відстань між ними і буде шириною, або товщиною, передбачуваної стіни.

Стіни з газоблоків страшенно бояться води і вимагають захисту від підвищеної вологості і різкої зміни температури. Для цього в будівельну схему вносять інформацію про вимощення і цоколі.

Зведення стін

Для стін фахівці рекомендують використовувати блоки до 400 мм. Але нехай габарити вас не лякають. Це на перший погляд вони здаються важкими через обсяг, але сам по собі матеріал газобетон досить легкий.

А ось сумішей для скріплення і з’єднання блоків варто приділити особливу увагу. На прилавках магазинів велика кількість різнотипного клею. Варто відзначити, що газоблоки – екологічно чистий матеріал, не виділяє ніяких їдких газів. Кріпильний склад потрібно вибирати відповідний.

При кладці блоків особливу увагу – першому ряду, адже від заснування залежить геометрія і стійкість всієї конструкції. Під фундамент приготуйте гідроізоляцію, можна прикупити руберойд. Перший ряд укладають на цементно-бетонну суміш.

Внутрішня і зовнішня обробка

Мало побудувати коробку, потрібно ще й грамотно утеплити, щоб в будинку можна було жити і взимку. Хороший матеріал – сайдинг – варіант дешевий і популярний. Якщо використовувати його в якості обшивки будинку, то прокладати його варто між стіною і обшивкою.

Як облицювальний матеріал відмінно підійде цегла і плитка.