До підготовки і планування будівництва заміського будинку потрібно підходити не поспішаючи, адже для багатьох будівництво є дуже великим вкладенням. При будівництві вам доведеться вирішувати багато питань і приймати різні рішення, не маючи достатнього досвіду, тому не нехтуйте допомогою професіоналів.

Перший етап при будь-якому будівництві – це проектування майбутнього будинку. Перед будівництвом будинку потрібно мати всі креслення, щоб скласти кошторис проекту.

На стадії проектування вам стане зрозуміло, які приміщення і якого розміру будуть перебувати у вашому будинку, також можна визначити загальний розмір будинку і попередньо оцінити будівельні витрати. Для складання ідеального проекту необхідно визначити потреби майбутніх господарів і їх індивідуальні побажання (розташування кімнат, освітлення, використовувані матеріали).

Кімнати повинні бути відповідних розмірів, що дозволяють обставити їх всіма необхідними меблями.

З’ясувавши ці моменти, приступаємо безпосередньо до проектування самого будинку. У проектній організації можна замовити будинок абсолютно будь-якого виду. Ви самі вибираєте форму даху, матеріал для зовнішньої і внутрішньої обробки, форму і обробку вікон і дверей.

Також проектні організації тут закладають в проект будинку всі інженерні комунікації. Сюди відносять газо- і водопровід, систему опалення та освітлення, а також систему каналізації. Інженерні комунікації вимагають роботи на найвищому рівні, тільки фахівці можуть забезпечити довгу і якісну роботу усіх систем.

При індивідуальному проектуванні будинку враховуються і такі чинники:

– план забудови всього населеного пункту;
– положення майбутнього будинку на ділянці відносно сторін світу;
– форма ділянки, особливості рельєфу;
– рослинність на ділянці;
– розташування доріг і вулиць щодо ділянки;
– сусідні будівлі.