Один з найпопулярніших видів оздоблювальних матеріалів, що використовуються в Україні, – це вініловий сайдинг. Його застосовують для монтажу на фасади, стіни, цоколі.

Сайдинг дозволяє приховати будь-які недоліки поверхні. Крім того, матеріал підвищує ефективність утеплення, продовжує термін експлуатації кам’яної та цегляної кладки, захищає піноблоки від зайвої вологи.

Якими плюсами характеризується?

Потрібно відзначити, що ці листи полівінілхлориду (з додаванням діоксиду титану для міцності) мають малу вагу. Це полегшує їх монтаж, знижує навантаження на несучі конструкції.

Ще до складу сайдингу входить пігмент. Замовники можуть вибрати матеріал, який відповідає їхнім уподобанням та за кольором вписується у загальну концепцію оформлення котеджу та ділянки.

Важливий плюс сайдингу – це його стійкість до негативних факторів довкілля. Згаданий оздоблювальний матеріал можна експлуатувати у всіх кліматичних зонах, оскільки він демонструє стійкість до високих та низьких температур.

Поверхня вінілового сайдингу стійка до впливу прямих сонячних променів, дощу, солоної води, миючих засобів. Матеріал легко очищується від забруднень.

Важливо те, що купити вініловий сайдинг можна за привабливою ціною. Такий плюс дає можливість заощадити на обробці великих площ, не втративши якість.

Термін експлуатації сайдингу складає кілька десятків років. Весь цей час він не потребує спеціального догляду. Зазначимо, що матеріал стійкий до плісняви, комах та інших шкідників.

Вініловий сайдинг містить добавки, які запобігають його займанню та розповсюдженню полум’я, тому він відповідає стандартам пожежної безпеки.

При експлуатації матеріал не виділяє шкідливі здоров’ю людини й стану природи речовини. Сайдинг може комплектуватися спеціальними замками, що полегшують монтаж.

Чи є недоліки?

Такі панелі, на відміну від металевих, не підлягають ремонту, їх доводиться замінювати. При монтажі вінілового сайдингу потрібно враховувати температурні коливання в регіоні, оскільки матеріал стискається та розширюється при нагріванні та охолодженні.

Якщо не залишити допустимі припуски, можна отримати хвилясту поверхню. Загалом, монтаж сайдингу такого типу краще довіряти досвідченим фахівцям. Вони професійно обшиють стіни, гарантувавши бездоганний результат.