Арболіт – це легкий різновид бетону, в основі якого лежить цементний скорозшивач в поєднанні з органічними наповнювачами і хімічними добавками.

Найчастіше арболіт застосовують в будівництві житлових будинків, рідше – в промислових.

Кожному, хто планує приступити до будівництва житла, доводиться робити складний вибір: які матеріали застосовувати, як підготувати ділянку, робити все самостійно або замовити будівництво будинків. Якщо відповідь на останнє запитання залежить від ваших умінь, то з матеріалом складніше – важливо, щоб він задовольняв міцності вимогам, не коштував шалені гроші і був простий в роботі. Хорошим прикладом такого матеріалу служить арболіт.

Переваги

Структура арболіта наближає його до дерева і надає йому частину тих позитивних властивостей, якими володіє деревина. Так, блоки з арболіту порівняно легкі, в роботі з ними не потрібно докладати титанічних зусиль, потреба в вантажопідйомної техніки також відпадає. Структура арболіта підвищує його міцності в порівнянні з іншими матеріалами – він добре працює на вигин і не вимагає введення арматури.
Блоки з арболіта також є дуже екологічними, що має велике значення в сучасному світі.

Зверніть увагу, що на этом сайте ви можете замовити якісні преміум кухні за найкращими цінами вже сьогодні.

Матеріал має високу теплопровідність, що дає можливість заощадити на утеплювачі.

Арболіт характеризується високою здатністю до звукоізоляції. Крім цього, він прекрасно пропускає пар, що дозволяє конструкції «дихати».

Значні параметри блоків дозволяють зводити будівлю значно швидше. Арболіт вкрай невибагливий в роботі: він легко розпилюється і ріжеться, не менше легко в нього входять цвяхи і саморізи.

Незважаючи на схожість з деревиною, блоки з арболіту характеризуються слабкою схильністю до горіння.

Технологія зведення споруд з арболіту

Будівельні роботи здійснюють двома методами:

  • з використанням окремих блоків: будівництво ведеться як з цегли;
  • монолітне будівництво: суміш арболита заливається в опалубку, після її застигання опалубку знімають.

Етапи роботи

В першу чергу необхідно подбати про якість суміші: варто враховувати, що в клітинах матеріалу містяться водорозчинні елементи, що затримують процес застигання складу. Є два способи подолання цієї проблеми: витримати арболіт на повітрі (але на це потрібні роки) або ввести в суміш гашене вапно в дуеті з рідким склом.

Тепер можна переходити до зведення фундаменту: арболітові стіни в силу своєї ваги надають менше навантаження на підставу, відповідно, в будівництві допускається застосування стрічкових малозаглиблених фундаментів, при влаштуванні яких важливо приділити увагу водонепроникності.

На фундамент ставлять стіни. Якщо будівництво ведеться з окремих блоків, то в якості сполучного речовини використовують цемент, рідше – клей і спеціальні кладочні склади. Спорудження огороджувальних конструкцій завжди починають з кутів. Роботи проводять при температурі повітря не більше 10 ° С.

Якщо ви прийняли рішення зводити монолітні стіни, то робота здійснюється наступним чином: по периметру влаштовують опалубку висотою 20 сантиметрів, в проміжок між листами якої заливають суміш. Після затвердіння арболіту опалубку демонтують і встановлюють на наступний ряд – так набирають необхідну висоту будівлі.