Китайське архітектурне мистецтво стало надзвичайно розвиненим ще до того, як виникли європейські стилі. Шедеври архітектурної думки створювалися на території Китаю ще на початку першого тисячоліття до нашої ери.

Шедеври зодчих Імперії Неба досягли успіху в архітектурній плануванні будівель, створюючи величну монументальність, свідоцтва про яку збереглися і до наших часів. Наприклад, Імператорський Заборонене місто, зведений на території сучасного Пекіна, що зберігся і до наших днів, вважається справжньою архітектурною загадкою людства, радуючи мільйони туристів зі всієї земної кулі своєї естетичністю і витонченістю.

Будь-яка сучасна архітектурна компанія використовує в своїх планувальних рішеннях прийоми старокитайської архітектури. Відомо, що все нове – це добре забуте старе. Стародавній Китай подарував світові безліч архітектурних стилів, і сьогодні багато компаній, підозрюючи це чи ні. Використовують напрацювання древнекитайских архітекторів. Китайський підхід до архітектури – це слідування традиціям і штучності.

Давньокитайські стилі не прагнули до відображення природи в архітектурі – вони дотримувалися концептуалізму і прагматичності. Типова древнекитайская споруда – це споруда на стовпах, що з’єднуються між собою балками з дерева. Несуча функція повністю зосереджена на балках. При цьому присутній жорстка симетрія, а також орієнтація будівель на південь.

Не дивлячись на свою прагматичність, китайці завжди дотримувалися певної символіки. Звідси і пішли такі популярні напрямки, як фен-шуй. Основи архітектури застосовувалися китайськими інженерами для будь-яких типів будівель.

Однак творча нотка, яка знайшла відображення в європейських архітектурних напрямках, не дозволяє назвати китайську архітектуру химерною або штучно практичною.