Для створення затишного і усамітненого місця для комфортного відпочинку та приємного проведення часу в домашньому саду використовується пергола. Це своєрідний навіс з арок, стовпчиків, колон, які скріплені між собою і повиті різними рослинами. Він може захистити від палючого сонця, від неприємних поривів вітру і навіть від дощу, якщо дах накрити непромокальним матеріалом.

Пергола в саду з Італії Shadelab, може бути виконана на будь-який смак і відповідати різноманітним запитам і фантазіям своїх господарів. Вони служать опорою для кучерявих рослин, що забезпечує комфортну тінь в спекотний день, а якщо повиті виноградом, то і для збору врожаю. Залежно від матеріалу, вони можуть бути дерев’яними або алюмінієвими; можуть бути окремою спорудою або прикріпленими до будинку, можуть бути виконані, як тунель над доріжкою до будь-якої будівлі або, як козирок, прикріплений до будинку з сонячної сторони, що дає додаткову прохолоду в жаркий день. У них можна розмістити гойдалки або лавки зі столиками, що дає можливість використовувати їх в якості альтанки для відпочинку з улюбленою книгою на свіжому повітрі або для зустрічі з друзями. А також можна зробити навіс над стоянкою для вашого автомобіля або над майданчиком, де граються діти.

Так як перголи розташовані під відкритим небом і схильні до впливу погодних умов, вони повинні бути міцними і надійними. І треба не забувати доглядати за ними, незалежно від матеріалу, з якого вони виготовлені. Металеві потрібно обробляти засобами від корозії, а дерев’яні різними антисептичними засобами.

Також необхідно зіставити розмір даної споруди з розміром садової ділянки, так як на невеликій ділянці об’ємний навіс буде виглядати недоречно, а на просторій ділянці маленький може стати зовсім непомітним. На великій ділянці можна побудувати кілька пергол, які можна з’єднати між собою переходами: окремий навіс можна використовувати для барбекю, а прибудований до будівлі буде служити верандою.

Будь-яку ділянку можна зробити неповторною, а для цього потрібні фантазія і вміння. Все це дасть впевненість в тому, що ваша пергола буде найкращою і її з гордістю можна демонструвати друзям і знайомим.