Канальний вентилятор є ефективним рішенням для оптимізації повітрообміну у кімнатах. У статті розглянемо його особливості, види та критерії вибору.

Особливості канального вентилятора

Пристрій, представлений за даним посиланням https://heatrecovery.shop/ventilyaciya/bytovye-ventilyatory/kanalni-ventylyatory-iz-zvorotnym-klapanom, необхідний для оптимального провітрювання кімнат. Плюси приладів такого типу:

 1. Універсальність встановлення. Монтаж можливий у кімнатах будь-якого типу, на об’єктах житлової та комерційної нерухомості. Якщо необхідно зробити прихований монтаж, тоді агрегат монтують у середині підвісної стелі, за рахунок чого не псується естетика дизайну.
 2. Функціонування з низьким рівнем шуму.
 3. Найпростіша установка. Можна монтувати, не залучаючи стороннього фахівця.
 4. Безперервне функціонування. Порівняно з класичним провітрюванням, вентилятор здатний постійно функціонувати із заданим рівнем потужності.
 5. Елементарність обслуговування. Основна турбота полягатиме в якісному очищенні корпусу та лопатей.
 6. Надійність. Прилади доповнені опцією захисту від перепадів напруги, тому можливість поломки зведена до мінімуму.

Залежно від моделі, прилад може мати різний варіант управління: в автоматичному режимі або вручну.

У разі установки агрегату в санвузлі або ванній кімнаті, важливо налагодити підключення так, щоб увімкнення здійснювалося разом з освітленням. В іншому випадку вмонтовують вимикач подвійного типу.

Різновиди та властивості агрегатів

Залежно від принципу роботи вентилятори поділяють на:

 • припливні, що дозволяють забезпечити оптимальний приплив повітряних мас;
 • витяжні: сприяють оптимальному відведенню відпрацьованих повітряних мас;
 • реверсивні: одночасно виконують функції двох попередніх видів.

Залежно від призначення:

 • промислові: демонструють високі показники потужності, а також мають великі габарити, але працюють з підвищеним рівнем шуму;
 • побутові: призначені для однойменного використання, але потужність мають невелику, тому призначені для кімнат малої площі.

Принципи вибору

У момент вибору орієнтуються на такі критерії:

 1. Продуктивність. За цією характеристикою визначають сумарний обсяг повітряних мас, які пристрій пропускає за певний час.
 2. Безпека: демонструє, наскільки продуманий захист від пилу та вологості. Вентилятори з високим рівнем захисту особливо підійдуть для кухні та ванної кімнати.
 3. Показник шуму. Для будинку і квартири краще підбирати варіанти, що безшумно функціонують. Для виробничих та технічних будівель рівнем шуму можна знехтувати.

Найкомфортніше купувати вентилятор з доставкою, щоб якнайшвидше почати використовувати його потенціал на повну.