cVgb4wkhA6oNaoLWYhrkolnDYB3nJCGrzaTvq9ZBAWjTNa8GXG3PadCQ7pdqABzuFuF75J5cDKO5j4tXOb3iz820AEO65MUsimFXAdAFiSrUHAEAA9OWopHFdJt17P7aNCp41N41izpU

Джерело: https://alterair.ua/ru/otoplenie/otoplenie-teplovym-nasosom-doma/

Сьогодні теплові насоси – не нововведення та не рідкість. У США ця система здобула широку популярність ще наприкінці минулого століття, завдяки тому, що там наукові новинки найчастіше знаходять спонсорів у бізнесі та швидко налагоджують серійне виробництво. У нас теплові насоси для дому стали популярними останні 10 років. Тепер і в Україні дедалі більше власників переходять на тепло, здобуте у надрах землі, водоймищі чи повітрі.

Ви можете використовувати лише тепловий насос для гарячого водопостачання, опалення, вентиляції та кондиціювання. Функціонал дозволяє нормалізувати весь спектр характеристик мікроклімату у приміщеннях за рахунок однієї кліматичної системи. Про те, як це можливо, читайте нижче в нашій статті.

Принцип роботи теплового насосу для гарячої води

Щоб не вдаватися у складні схеми та пояснення, розділимо цикл роботи насоса на кілька етапів:

  1. Тепловий насос для будинку черпає енергію з джерела (води, повітря, землі) за допомогою зовнішнього контуру системи, в якій циркулює рідина, що незамерзає;
  2. Тепло передається холодоагенту, наприклад, фреону – він випаровується і відправляється в компресорний блок;
  3. Холодоагент у вигляді газу стискається: рівень тепла становить близько 80-90℃;
  4. Розігрітий газ нагріває теплообмінник, зріджується та повертається у вихідне положення;
  5. Тепло, зібране теплообмінником, передається воді, яка може використовуватися в крані (як гаряче водопостачання) або опалювальних радіаторах для обігріву приміщень.

Типи теплових насосів

Z1-W44YOrfLuqQVIW5oLSvzXSPdllEj1EcBHmTWn33pkY3lKVBUwaMlFdhCvgfhd_HnNCzwt5ksCbamyDZ9ThN6pX5lDeZfG5MK_k8j9BYR1ezvWyPJwFMsWZjWb-MKxBHgF5juKZIvO

Схема – alterair.ua

Всі теплові насоси для квартир та будинків можна розділити на різні групи за джерелом тепла та теплоносія.

1) Модель «повітря-вода»

У цьому випадку насос черпає тепло з повітря і передає його воді, яка може використовуватися для нагрівання кімнат або як гаряче водопостачання. Зауважимо, що системи, які використовують повітря як джерело енергії, частіше встановлюють у теплих широтах. Все тому, що більшість повітряних насосів не можуть працювати на обігріві при негативній температурі на вулиці. Виняток – дорогі низькотемпературні теплові насоси, які здатні черпати тепло для будинку, якщо на вулиці мороз.

2) Модель «повітря-повітря»

Система «повітря-повітря» відрізняється від попередньої тим, що теплоносієм використовується тільки повітря. Тобто, система черпає тепло з навколишнього повітря та передає його через внутрішній блок у будинку. Мінус – не можна використовувати такий тепловий насос для гарячого водопостачання.

Обидва типи повітряних теплових насосів відмінно підходять для організації автономного опалення та гарячого водопостачання у квартирі.

3) Модель «вода-вода»

Тепловий насос цього типу використовує для нагріву будинку будь-яку воду, температура якої залишається стабільною незалежно від погоди. Найбільш популярний спосіб – буріння глибоких свердловин, куди потім будуть опущені труби з вантажем. Також джерелом тепла для системи «вода-вода» може виступати дно штучної чи природної водойми, резервуар зі стічними водами, бак із відходами життєдіяльності тощо.

4) Модель «земля-вода»

Геотермальний насос – це система обладнання та функцій, що забезпечують будинок гарячою водою, опаленням, кондиціюванням за рахунок тепла землі. Систему встановлюють вертикально (в шахти 30+ метрів) або горизонтально дільницею навколо будинку (тоді земля буде придатна лише для посадки квітів та відпочинку). Зовнішній контур геотермального агрегату заповнюється еко-фреоном або розсолом, який є повністю безпечним для навколишнього середовища.

Тепловий насос — оптимальне рішення для забезпечення гарячого водопостачання

Виходячи з даних вище, стає зрозуміло, що тепловий насос— найбільш інноваційне та оптимальне рішення для нагрівання води/повітря у кімнатах будинку чи квартири.

  1. Система повністю автономна: для її роботи потрібна лише невелика кількість електроенергії. У разі відключення електрики система може працювати від невеликого побутового електрогенератора.
  2. Сам тепловий насос і холодоагент в системі повністю екологічні, і ви можете бути повністю впевнені як вода у ваших кранах;
  3. Тепловий насос для гарячої води дозволяє заощаджувати. Підігрів води набагато дешевше, ніж у випадку з казаном або центральним водопостачанням;
  4. Блок автоматики дозволяє підтримувати добові ритми нагріву води, керувати бойлерами чи коригувати температуру залежно від приміщення;
  5. Шум від обладнання мінімальний: найпродуктивніший блок виноситься в окрему нішу або на вулицю.