Як побудувати лазню

Побудувати баню своїми руками досить складно. Для того, щоб робота вийшла якісною потрібно врахувати безліч інженерних деталей. Зробити це варто до можливої появи проблем, тобто ще на стадії проектування.

Де обладнати лазню?

Лазня – це окреме приміщення. Можна обладнати її як в окремому будові, так і в приміщенні, яке є частиною житлового будинку. Найчастіше використовується другий варіант розміщення. Лазні діляться на 3 основних види:

  • Суха,
  • Паро-трав’яна,
  • Мокра.

Як обладнати стіни і стеля лазні?

Стіни і стеля лазні виготовляють з дерева. Можна використовувати будь-яку деревину, яка містить мінімум сучків, нерівностей і смоли. Традиційно для таких цілей застосовують ялину, ялицю або кедр. З деревини випилюють рейки товщиною приблизно 12 міліметрів. Строительство домов и бань можна замовити за посиланням.

Щоб забезпечити теплоізоляцію приміщення під дерев’яним покриттям розміщують мінеральну вату. Інші матеріали, що не мають високого ступеня стійкості до високої температури, для будівництва лазні використовувати не рекомендується. У разі недостатньої теплоізоляції приміщення лазні буде активно втрачати тепло, тому для нагрівання буде потрібно дуже багато часу. Чим довше буде гріється приміщення, тим більше енергії буде витрачено.

Якщо ви будуєте лазню з цільних балок, додаткова теплоізоляція не потрібна.

Як обладнати підлогу лазні?

Матеріал, з якого буде обладнаний підлогу лазні повинен бути волого і термостійким. Наприклад, облицювання з ненатуральних матеріалів. Така підлога може виявитися досить слизьким, щоб усунути цей дефект потрібно виготовити дерев’яну підлогову грати. Для того, щоб всі елементи, виготовлені з дерева прослужили довго їх необхідно розкрити спеціалізованим лаком.

Злив рекомендується обладнати не тільки в паро-трав’яних лазнях, але і в звичайних, так як це значно спрощує прибирання. Не варто розміщувати зливний отвір під нагрівальним елементом, це може стати причиною вкрай неприємних запахів, що надходять з каналізації.

Вентиляція і освітлення в лазні

Щоб забезпечити нормальний мікроклімат і не допустити появи вогкості, грибка або навіть пожежі, приміщення, в якому планується обладнати баню пристроями, які забезпечать нормальну циркуляцію повітря.

Не варто встановлювати в лазні яскраві потужні світильники. Освітлення повинне бути м’яким, що сприяє відпочинку і розслабленню. Від вологи і перегріву лампи захищаються спеціальними ковпаками.

Як вибрати компанію з будівництва лазень?

  • Готові роботи. Сумлінна компанія виставляє реальні об’єкти, побудовані руками її майстрів. Якщо ви знайдете ідентичне фото на просторах інтернету – швидше за все, перед вами шахраї.
  • Розвинений сайт. Компанія-одноденка не витрачатиме ресурси на опрацювання сайту і його наповнення. Ми ж з радістю запрошуємо вас подивитися наш блог, який регулярно поповнюється унікальними статтями про лазневі процедури.
  • Бригада. Деякі компанії грішать тим, що наймають на роботу людей з вулиці, які безвідповідально ставляться до роботи.
  • Комплектуючі. Хороший забудовник надає детальний кошторис, і ви чітко розумієте, за що платите.