Килими з вовни з давніх часів використовуються в оформленні простору. Жодне синтетичне волокно не повторить характеристик натурального.

Особливо актуально в холодних регіонах, де наявність теплого покриття незамінне.

У більшості людей цей тип покриття асоціюється зі старим «бабусиним» предметом декору. Однак, сучасне ткане виробництво повністю руйнує склалося уявлення. Можна з легкістю придбати вовняні килими, які підходять під конкретний інтер’єр.

Переваги

У побуті проявляє безліч позитивних якостей:

  • Збереження тепла. На відміну від синтетичних аналогів, зберігає тепле повітря між волокнами. Навіть повністю остиглий стать не передає холод всередину килима.
  • Міцність. Завдяки техніці плетіння, зберігає функціональність до 50 років.
  • Екологічно чистий. Натуральні матеріал і барвники безпечні для здоров’я.
  • Не горить. Шерсть (без штучних домішок) не береться до горіння. Волокна починають тліти, але не займаються.

Догляд

Килими мають щільне плетіння, що значно ускладнює процес чищення. Полегшена обробка пари і гарячої води недоречна, тому перед придбанням необхідно ознайомитися з правилами збирання:

  • пилосос замість віника – на максимальній потужності з тканини «висмоктується» пил – частота процедур визначається рівнем прохідності і ступенем забрудненості – рекомендується 1 раз в тиждень пилососити і лицьового боку, і щомісяця зі зворотним;
  • плями – не вирок – легко усуваються розчином шампуню, або засобом для чищення килимів – підходить для свіжих «плям»;
  • суха обробка – вовняні килими не люблять вологу, тому глибоку «миття» проводити раз в 2-3 року, віддаючи в хімчистку. В’їдаються забруднення і масляні плями не видаляються в домашніх умовах, навіть при використанні послуг клінінгової компанії.

Раціональне рішення – прибирання бруду відразу, не чекаючи її засихання. Скупчилися пил і залишки бруду в найнижчих шарах згодом стають сильним алергеном.

Не можна заливати килим водою. Вологе чищення допустима тільки поверхні ворсу. Полотно дуже довго і важко просихає. Цього часу достатньо для поширення бактерій і старту гниття. Крім цього, слід пам’ятати – шерсть улюблені ласощі молі. Небезпечно згортати килим і відкладати надовго в дальній кут.