Сьогодні дзеркало – невід’ємний атрибут будь-якої квартири. Однак в хорошому стані, зізнаємося, поверхня його рідко у кого зберігається. У чому ж секрет догляду за дзеркалом?

По-перше, слід пам’ятати, що амальгама, яка використовується при виробництві дзеркал, боїться води. Тому, якщо дзеркало встановлюється в приміщенні з підвищеною вологістю, зворотний його бік необхідно обтягнути поліетиленом або промазати пластиліном. По можливості, перед цим рекомендується обробити поверхню водостійким лаком або його заміною (наприклад, сумішшю воску і скипидару – 1 і 2 частини відповідно).

Крім того, слід вибрати дзеркало зі срібною амальгамою – вона більш стійко переносить вогкість. Від запотівання врятує обробка зовнішньої сторони сумішшю, приготовленої за наступним рецептом: желатин (1 ч. л.), залити 50 мл. води, потім розчинити цю суміш на паровій бані і охолодити.

Також можна використовувати і готові засоби, що продаються в магазинах, але жоден із засобів не гарантує 100% результату, тому у ванній поруч з дзеркалом завжди повинна лежати м’яка ганчірочка.

Пам’ятайте, що дзеркала не можна очищати тими ж засобами, що і звичайне скло – амальгама не витримує такого суворого поводження і легко руйнується. Ідеальним розчином для очищення буде приготована своїми руками суміш: оцет і крейда (по 50 г) змішуються у воді (2 ст.). Після того, як вийшла “кашка” відстоїться, воду і домішки слід злити, а залишився на дні осад нанеси на дзеркальну поверхню.

І наостанок, запам’ятайте, що ні в якому разі не можна вішати дзеркало туди, де на нього будуть падати прямі сонячні промені.