Створити приємну і комфортну атмосферу і заповнити нестачу освітлення допоможуть стильні та практичні настінні світильники. Ці освітлювальні прилади сьогодні користуються особливим попитом. Вся справа в тому, що колись для освітлення в кімнаті використовувалися тільки люстри або стельові світильники. Сьогодні ж дизайнери оцінили роль освітлення у створенні гармонійної обстановки і пропонують використовувати додаткову світлотехніку для акцентування уваги на тих чи інших деталях інтер’єру.

Види настінних світильників та їх особливості

Якщо вивчити світильники настінні , то можна переконатися в тому, що сучасний асортимент таких освітлювальних приладів настільки широкий і різноманітний, що відшукати модель згідно стильовому оформленню кімнати не складе особливих труднощів.

Всіх їх умовно можна розділити на наступні види:

  • закриті;
  • декоративні;
  • підсвічування для картин і дзеркал.

Закритий світильник на стіну часто виконується простої геометричної форми. Плафони даного виду світлотехніки роблять із пластику або скла. До цієї категорії відносять популярні бра-половинки, які використовуються для організації освітлення в коридорах, передпокоях і ванних кімнатах.

Декоративні моделі, як правило, мають відкриту конструкцію. Вони застосовуються для формування стильного інтер’єру і найчастіше купуються в комплекті з люстрою або стельовим світильником, щоб створити ефектний дме.

Декоративні настінні світильники виготовляються з самих різних матеріалів – починаючи від скла і пластика і закінчуючи тканиною і деревом. Відмітна особливість таких освітлювальних приладів – величезний вибір форм і дизайнів. Так, при бажанні можна відшукати цікаві моделі у вигляді квітів, ліхтариків, з усілякими візерунками і виконані в техніці вітражі.

Для створення максимально гармонійного інтер’єру дизайнери рекомендують застосовувати їх симетрично.

Моделі спрямованого потоку світла найчастіше застосовують як ефектна підсвічування для картин і дзеркал. Такі світильники виготовляються в стилі хайтек і використовуються для розстановки акцентів в інтер’єрі.