Світильник в темний час доби освітлює кімнату, а у світлий час стає предметом інтер’єру. Цей предмет повинен прикрашати ввірену йому територію або, по крайній мірі, гармонійно вписуватися в загальний дизайн квартири або будинку. Світильник може доповнювати створену композицію або бути каменем спотикання на шляху до досконалості, незграбно виділяючись на загальному тлі.

Треба добре продумати, з якого матеріалу повинен бути виготовлений освітлювальний прилад. Це може бути дерево, пластмаса або скло. Оцініть матеріали, з яких виготовлена ​​решта меблів. Пластмасовий світильник буде погано виглядати на тлі дерев’яних меблів або вантажного стилю. Дерев’яна лампа не впишеться в хай-тек та інше.

Саме світильник буде служити тим приладом, який розділить велику кімнату на окремі частини. Граючи світлом, можна розподілити простір великої кімнати, не вдаючись до будівництва перегородок і додаткових стін.

В куточку для відпочинку світильник розміщують над журнальним столиком. Головне, щоб світло падало на книгу людини сидить в кріслі. Подивись часто замінюють торшером, для зручності.

У такій комплектації світильник легше переміщати з місця на місце або регулювати напрямок освітлення, в залежності від розташування крісел.

Поверхня письмового столу вимагає освітлення. Воно просто необхідно школярам, ​​студентам або людям, які працюють з документами. Для того щоб лампа не заважала на столі і не скорочувала цінне простір, її краще кріпити на стіну. Сам світильник повинен піддаватися регулюванню.

Ліжкові світильники ставляться біля ліжка на тумбочку. Зазвичай вони невеликого розміру, тому не займають багато місця на тумбочці і не створюють дискомфорту. Але, якщо господарі спальні люблять читати перед сном, набагато зручніше буде обзавестися бра біля ліжка.

У ванній кімнаті розумніше помістити світильник не під стелею, а збоку дзеркала. Цю деталь інтер’єру ванної можна прикрасити декількома невеликими світильниками, зробивши цікавий акцент. Таке освітлення дозволить краще розглянути своє обличчя. У ванній кімнаті це особливо важливо, адже саме тут багато хто проводить різні косметичні та гігієнічні процедури, що вимагають уважності і хорошого освітлення.

Нові модні тенденції диктують нові правила. Часом усталеною уявлення не дають спробувати щось незвідане. Але, не варто боятися експериментувати, в тому числі і з освітленням в своїй квартирі.