Барні стільці в будь-якій країні світу асоціюються в першу чергу з питущими закладами, чим і обумовлюється їх назва. Стільці такої композиції складно вписуються в інтер’єр простої квартири, але все частіше останнім часом можна зустріти дизайнерські рішення, при яких барні стільці органічно вписуються в будь-який інтер’єр. Крім того, в деяких квартирах стали влаштовувати невеликі барні стійки для економії простору кухні і, відповідно, тут не обійтися без спеціальних стільців.

Дизайн барного стільця склався під впливом історичних факторів. Винахід його приписується поселенцям американського Дикого Заходу, що зумовило незвичайний вид стільців: маленька площа сидіння, підставка для ніг, висота стільця.

Форма стільця продиктована в першу чергу малими розмірами приміщень перших барів. Для того щоб біля барної стійки містилося якомога більше клієнтів, ширина стільців не повинна була бути занадто великий, а щоб клієнти не засиджувалися занадто довго, сидіння барних стільців робилися дуже жорсткими. Висота барного стільця визначалася за рахунок висоти барної стійки – для того щоб відгородити клієнтів від готівки і барменів, не потрібно було робити стільці занадто високими.

У найпростішому класичному оформленні барний стілець є табурет на чотирьох ніжках з підставкою для ніг і сидінням розміром не більше 45 см. Крім того, існують моделі стільців з підлокітниками або спинками, такий різновид барних стільців називається – барне напівкрісло. Існують також моделі без ніжок з однією опорою, яка закінчується широкою основою.

Різновидів барних стільців існує чимала кількість. Так, стільці можуть бути простими дерев’яними в стилі кантрі, а можуть бути і цілком витонченими з ажурними спинками і зручними м’якими сидіннями. Для інтер’єру в стилі хай-тек найкраще підійдуть металеві стільці з сидіннями обшитими шкірою.

При виборі барного стільця важливо звернути увагу на наявність поворотного механізму, щоб висота стільця могла змінюватися в залежності від уподобань гостей. Також не варто забувати, що при виборі барних стільців необхідно віддавати перевагу тим моделям, які найкраще впишуться в інтер’єр, в іншому випадку такий атрибут дизайну, як барні стільці, буде виглядати дуже химерно.