Обережні господарі зазвичай оживляють квартиру невеликими дрібницями, що додають їй настрій або стиль. Але можна розставити акценти і за допомогою об’ємних предметів обстановки.

Пожвавити кімнату здатна яскраві меблі, однак вписати її в класичний інтер’єр – завдання не з легких. Вибираючи вогненно-червоне крісло або комод з ящиками насиченого синього кольору, ретельно продумайте, як вони будуть поєднуватися з іншою обстановкою.

Найпростіший спосіб гармонійно вписати зайве яскраву меблі в інтер’єр – прислухатися до принципів цветосочетания. Ще на момент обробки приміщень та вибору предметів в квартиру пам’ятайте, що великою кількістю квітів зловживати не варто. Двох-трьох домінуючих відтінків вистачить, інакше при невмілому підході ваш будинок стане схожий на незграбну спідницю циганки.

Мабуть, винятком можна вважати один великий предмет з безліччю яскравих смуг. Наприклад, такий диван здатний стати сполучною ланкою для різноманітних комбінацій дизайну. Завдяки йому жовта настільна лампа не буде виглядати дивно на білому столі, встановленому на тлі блакитних шпалер. Але в цьому випадку намагайтеся використовувати в інтер’єрі і однотонні матеріали, і предмети і речі з візерунками, за колірною гамою перегукуються з основними кольорами дивана.

Однотонний інтер’єр гармонує з елементами оформлення, які виступають у головній ролі. Тому, щоб оживити нудну кімнату, може бути досить одного яскравого предмета меблів. У спальню, виконану в пастельних тонах, постарайтеся купити ліжко двоспальне недорого несподівано насиченого кольору. У однотонну вітальню поставте великий «сонячний» диван – червоний, помаранчевий або жовтий.

Стильний інтер’єр виходить, якщо включити яскраві деталі в чорно-білу обстановку. Монохромні приміщення способи оживити сині, червоні, фіолетові й салатові предмети меблів. Їх краще використовувати кілька, щоб вони утворили єдиний ансамбль.