Меблі, обтягнуті гобеленом, добре знайомі нам. Їх яскраві, благородні кольори задають тон всій обстановці. Сучасні виробники меблів теж активно використовують цей матеріал.

Та й прості люди намагаються придбати гобелен, щоб перетягнути м’які меблі. У чому причина, що пережила століття, його популярності?

Переваги гобелена

По-перше, м’які меблі, обтягнута гобеленом – це знак витонченості та антикварного шику. Його насичені кольори і щільна фактура буквально перетворюють будь-яке приміщення. Цей матеріал відрізняє:

  • широка лінійка фактур з використанням яскравих, насичених кольорів;
  • зовнішня схожість з творами мистецтва. Диван, обтягнутий красивим гобеленом, так і проситься на полотно художника;
  • до складу натуральних волокон гобелена додають синтетичні, в результаті такого злиття виходить міцне й довговічне полотно, що представляє собою переплетення різнокольорових ниток з неоднаковим кроком. Такі жаккарди формоустйчіви, міцні і довговічні;
  • вбирає мало пилу, тому за ним легко доглядати;
  • дарує приємні тактильні відчуття. Оббивка холодить в спекотний сонячний день і зігріває в морози.

По-друге, ця тканина дає великий простір для творчої фантазії дозволяє створювати по-справжньому унікальні інтер’єри будинків, готелів, ресторанів. Тож не дивно, що саме його використовують італійські майстри для оббивки меблів класу люкс.

Способи перетяжки

Гобелен може бути одне-, дво-, і тришаровим. Для оббивки меблів використовують тришаровий матеріал, який відмінно підходить і для перетяжки.

Щоб розрахувати потрібну кількість, треба, видаливши стару оббивку, провести заміри за допомогою рулетки. Деталі неправильної форми вимірюють в найдовших і широких місцях.

Після цього, складають всі отримані вертикальні величини елементів та додають до них 20%. При визначенні ширини орієнтуються на найширшу деталь. Зазвичай облицювальний гобелен випускається шириною 130-150 см. Звертайте увагу на склад, чим вищий вміст синтетичних волокон, тим краще показники зносостійкості.

Тканина з великим малюнком або з смугами треба кроїти в одному напрямку, що збільшує її витрата. Щоб було менше обрізків, краще брати гобелен з дрібним рослинним візерунком або абстрактним орнаментом. І ще, віддавайте перевагу якісному, нехай і більш дорогому матеріалу, він прослужить набагато довше.