Щоб підібрати відповідні меблі для спальні, потрібно виходити з двох наявних факторів – розмірів приміщення і наявності грошових коштів. Найкращим варіантом, звичайно, було б придбати комплексний спальний гарнітур з усіма меблевими речами – тумбочками, шафами, пуфиками, дзеркалами і ліжками. Але більшість людей в силу якихось обмежень вважають за краще укомплектовувати спальні приміщення тим, що є в магазині і підходить для наявного простору.

У продажу в даний час є безліч видів спальних ліжок, різних розмірів і конфігурацій. Тому підібрати щось підходяще неважко навіть самому прискіпливому скептику. Є ліжка, підголівники яких поєднані з тумбочками, вбудованими скриньками для постільної білизни і додатковими корисними пристосуваннями. Від майбутнього власника потрібно тільки виміряти розміри вільного простору кімнати і по ним підібрати вподобану ліжко.

Якщо у власника немає окремої спальні, наприклад, в однокімнатній квартирі, або коли занадто багато мешканців проживає на житлоплощі, необов’язково купувати вузькі ліжка. Можна придбати розкладний диван або крісло-ліжко. Вони гармонійно вписуються в інтер’єр будь-якої квартири, і якщо на погляд не здаються місткими, то в розібраному вигляді можуть прекрасно служити замість ліжка для двох або трьох осіб.
Сімейні пари вважають за краще купувати великі ліжка з комплектом тумбочок, різних поличок та інших пристосувань. Все це здорово виглядає, тому що виконано в одному стилі, кольорі і матеріалі. Якщо місця для такого гарнітура недостатньо, тоді купують те, що є, намагаючись витримати всі меблі в якомусь одному стилі. До того ж мода на куплений гарнітур може пройти, і тоді постане питання про заміну меблів. А розібрати зібраний гарнітур не так-то й просто, до того ж його буде складно утилізувати або продати.

Відмінний варіант для малогабаритної квартири – це вбудований в ліжко комод. Він значно економить вільний простір і кошти. Так, замість двох предметів меблів купується один, при цьому з функціональними обов’язками обох він відмінно справляється.

При достатньому кімнатному просторі можна купити окремий комод. Його позитивною особливістю є те, що на кришку можна поставити шкатулки з прикрасами, витончене дзеркало на підставці і засоби косметичного догляду.

Красиво виглядають комоди, оброблені різьбленням і шпоном під червоне дерево. У виборі меблів кожен спирається на власний смак і розуміння мистецтва прекрасного.