Людина багато годин свого життя проводить уві сні. Отже, її спальня має бути максимально затишною та комфортною. Для тих, хто тільки планує розпочати облаштування цієї кімнати, ми хочемо дати кілька порад.

Якщо місце в будинку дозволяє, то для спальні краще підібрати одну з далеких кімнат, щоб не зайшли непрохані гості, адже спальня це місце для усамітнення та відпочинку.

Ще краще буде, якщо до спальні прилягає окрема ванна – у цьому випадку можна розмістити в ній туалетний столик з особистими речами. На початковому етапі проєктування спальні необхідно визначитися з основною палітрою кольорів.

Зазвичай вибір кольору залежить від природного освітлення кімнати, тобто якщо в приміщення проникає досить багато сонячного світла, варто звернути увагу на кольори холодних відтінків, якщо ж сонце практично не буває в спальні, то і перевагу варто віддати теплій колірній гамі.

Визначившись із кольором, варто задуматися про оздоблювальні матеріали. Стандартним варіантом є щільні шпалери, але крім них існує ще безліч різноманітних обробок, наприклад, декоративна штукатурка або якесь драпірування тканинами однієї зі стін. Стильним декоративним елементом є гіпсова ліпнина.

Зараз користуються успіхом фотошпалери на різну тематику, починаючи картинами нічного міста і закінчуючи заміськими краєвидами та абстракціями.

Центром уваги в спальні, безумовно, є ліжко, тому вибираючи його, варто звертати увагу на багато деталей. Однією з таких деталей є висота меблів – не потрібно брати високі ліжка, куди без сходів не залізти.

Якщо є бажання спати вище, можна спорудити подіум необхідної висоти. Крім того, в жодному разі не треба вибирати велике ложе в маленьку за площею кімнатку – про комфорт у такому разі й мови не може бути.

Займаючись оформленням вікон, потрібно враховувати загальний дизайн квартири, однак, варто помітити, що в спальні зазвичай використовуються денні штори з повітряної тканини (гіпюр, тюль, органза і т.д.), а також нічні штори з найбільш щільних матеріалів (атлас, гобелен, парча і т.д.).

У разі вибору кольору для штор не варто загострювати увагу на основному кольорі спальні, бажано урізноманітнити його якраз за рахунок текстильної обробки різних кольорів.

У спальні необхідно підтримувати м’яку, затишну та інтимну обстановку і в цьому допоможуть прилади освітлення та не тільки люстра в центрі стелі приміщення, але й різні світильники та бра на стінах та тумбах.