Арт-деко – один з найпопулярніших напрямків стилю. У ньому можна помітити яскраве поєднання класики та етнічних мотивів, геральдики та рослинних орнаментів.

Арт-деко дозволяє створити інтер’єр приміщення, що буде справляти враження стриманості та вишуканості, проте не втомить надмірністю деталей.

Основні характеристики арт-деко

Основою арт-деко в оформленні спальні є два критерії – комфорт і мінімалізм. Цей стиль передбачає наявність м’якої зручних меблів, текстильних поверхонь, природною гри світла, який додає невимушеності і затишку кімнаті.

Незважаючи на гадану простоту обстановки, слід уважно вивчити головні особливості арт-деко, адже без них стиль просто втратить себе.

Центр спальні – це ліжко, яка одночасно є і центром симетрії приміщення. Бажано максимально дотримуватися симетричну розстановку додаткових меблів і предметів навколо ліжка.

Арт-деко чудово втілюється в наявності геометричних мотивів, які прикрасять стіни і підлогу. Доречно будуть виглядати і складні хитромудрі орнаменти в золотою або срібною гамі. Найкраще використовувати лише натуральні матеріали. Крім того, арт-деко в обстановці спальні вимагає великої кількості тканини, що можна реалізувати за рахунок вибору штор, гардин, виконаного у відповідному стилі покривала.

Особливості вибору кольору в арт-деко

Оформляючи спальню в цьому стилі, можна вільно використовувати сміливі поєднання відтінків модерну або, навпаки, використовувати м’яку класичну палітру. Чи не підійдуть тільки кислотні і надмірно помітні тони. Не менш важливо звернути увагу на температурне співвідношення кольорів, їх насиченість. Найкращий варіант – використовувати два споріднених відтінку і один контрастний.

Меблі в інтер’єрі спальні

Меблі – це «обличчя» стилю арт-деко. Як і в інших деталях обстановки, вимоги до неї – розкіш і натуральність. Ковані каркаси ліжка або масивна дерев’яна основа будуть однаково добре виглядати. Акцент на обраних меблів можна зробити за рахунок розміщення джерел світла або дзеркал, які додадуть яскравості приміщенню.

Арт-деко передбачає використання меблів з химерними різьбленими елементами, орнаментом, комбінування частин різних гарнітурів. Не варто забувати, що будь-які поєднання в арт-деко повинні бути гармонійними. У меблів варто зупинитися на вибраної колірної гамі і матеріалах, що не порушать тонкощі стилю. Завершеності ансамблю додадуть приліжкові тумбочки, туалетний столик, витримані в загальній колірній гаммі.

Арт-деко дозволяє проявити фантазію при оформленні спальні, додаючи кімнаті оригінальності та сучасної розкоші. Важливо пам’ятати, що в основі цього напрямку – краса і комфорт, які потрібно відтворити в деталях.