Освітлення у спальні, як і інші елементи інтер’єру, визначається призначенням кімнати, відведеної для розслаблення, відпочинку і сну.

Отже, в спальні на відміну від інших приміщень практично не використовують прямий верхнє світло, здійснюючи м’яке освітлення простору за рахунок поєднання верхнього світла з локальними світильниками, розміщеними в функціональних зонах.

М’яке освітлення, що створюється при поєднанні декількох світильників, дозволяє організувати повітряне, легке простір без глибоких тіней і темних кутів, тоді як єдина люстра нерівномірно висвітлює простір і порушує пропорції кімнати.

Для повноцінного освітлення спальної кімнати люстру бажано доповнити локальними джерелами світла, розміщеними біля ліжка, на туалетному столику, в зоні відпочинку, якщо така є.

Крім того, пара не залежать один від одного джерел світла над ліжком дозволить кожному з подружжя почитати перед сном, не заважаючи іншим. Як настінних бра або настільних торшерів краще використовувати світильники з матовим склом або тканим абажуром.

Для підсвічування натяжної стелі підійде точкове освітлення по периметру кімнати, заховане за козирком або декоративними планками.

Яскравий і в той же час комфортний для очей світло дозволить вам вечорами милуватися нанесеним на стелю орнаментом або малюнком.

Якщо в спальній кімнаті виділено робоче місце, то для нього також потрібно автономне освітлення.

Для роботи на самоті підійде верхнє світло у вигляді вбудованих в стелю плафонів або звисаючих над робочим столом світильників. Якщо ж ви збираєтеся працювати і вечорами, коли один із подружжя відпочиває, кращим варіантом стане покупка торшера або настільної лампи.

Альков, в якому захована ліжко, можна підсвітити по-різному. Це можуть бути і стандартні світильники-бра над ліжком на стіні, і неяскраве точкове освітлення по периметру ніші. При цьому для створення особливої ​​атмосфери можна використовувати не звичайний світло, а кольорові лампочки.