Спальня являє собою місце, яке задає загальний тон для дизайну всієї квартири або будинку. Спальня повинна відповідати всьому інтер’єру квартири, за колірною гамою і матеріалом.

У спальні ми проводимо велику кількість часу. Спальня є кімнатою відпочинку, тут ми спимо, спимо, або ж просто відпочиваємо, коли дивимося телевізор. Тому спальня, перш за все, повинна бути затишною. З чого почнемо ремонт спальні? В першу чергу, нам потрібно ремонтний процес спальнею кімнати розділити на певні етапи:

1. Вибір дизайну і створення проекту. На цьому етапі потрібно показати дизайнерові який би ви хотіли бачити спальню по завершенню ремонту. Ви можете створити свій дизайн вашої кімнати, або вдатися до допомоги до професійного дизайнера. Головне на цьому етапі продумати всі деталі і скласти проект з допомогою спеціальної комп’ютерної програми. На цьому перший етап закінчується.

2. Другий етап робіт. Після того як Ви створите дизайн вашої кімнати і закінчите з проектом, потрібно переходити до етапу підрахунків обсягів будівельних робіт для кошторису. Кошторис в себе вміщує матеріали, які будуть використовуватися для ремонту кімнати і калькуляцію виконаних робіт.

3. Підготовчі роботи перед початком ремонту.

На етапі підготовки спальної кімнати ми звільняємо місце для роботи: розбирається і виноситься вся меблі, знімаються і демонтуються всі електроприлади, в тому числі люстри і розетки.

4. Четвертий етап є необхідним у тому випадку, якщо потрібно провести демонтаж покриттів, які не влаштовують більше вас. До цих робіт ставитися демонтаж штукатурки на стінах, зрив старих шпалер, демонтаж підлогового покриття і т. д.

5. Ремонтні роботи. На цьому етапі виконуються всі ваші дизайнерські задумки за складеним проектом.

Слушні рекомендації

Перш ніж приступити до дизайну спальні своєї мрії, пам’ятайте що в першу чергу це кімната для відпочинку, а вже потім місцем для перегляду телевізора, ігор або інших занять. Тому підбирайте пастельні кольори, щоб вас в подальшому не дратували яскраві кольори.

Приділіть особливу увагу спального місця. Краще заощадити гроші на шафі з дзеркальними дверцятами, але ніяк не на ліжку з матрацом – адже від них безпосередньо залежить якість вашого сну.

При розробці проекту визначте особливу увагу висвітленню. У спальні його повинно бути як мінімум два: основне і нічний. Також подбайте про те, щоб вмикачі були в зручному для вас місці і з не доводилося шукати довго вночі.

Щоб вранці вас завчасно не розбудили промені сонця купити жалюзі з щільного матеріалу, або штори.