Дерево по праву вважається найкращим матеріалом для виготовлення меблів. Вироби з дерева характеризуються цілим рядом епітетів – добротні, затишні, теплі, ергономічні, екологічні, практичні і т.д.

Є любителі меблів, породжених науково-технічним прогресом, створеними з інноваційних матеріалів. Але справжні поціновувачі справжньої краси та затишку залишаються шанувальниками меблів з масиву дерева, які незмінно популярні та затребувані.

У чому переваги меблів з дерева?

Переваги меблів з дерева важко переоцінити. Це стосується не лише естетики, а й високих експлуатаційних якостей. Завдяки останнім деревина століттями використовувалася як для будівництва житла, так і для створення унікальних предметів інтер’єру.

Головні переваги дерев’яних меблів:

  • міцність. Дерево характеризується високою стійкістю до механічних впливів, а також надзвичайною довговічністю. Мінімальний термін служби таких виробів щонайменше 50 років. При цьому легко ремонтуються;
  • екологічність. Дерев’яні меблі не випускають у повітря шкідливих для людини речовин. Навпаки, в атмосферу виділяються ефірні олії та натуральні смоли, що мають бактерицидні властивості;
  • комфорт. Якщо меблі з масиву виготовлені професіоналами, то вони ергономічні, тому що при виробництві враховувалися особливості статури людини;
  • презентабельність та візуальна привабливість. Це перші критерії, на які звертають увагу під час вибору предметів інтер’єру. Нетривіальне, вишукане оздоблення, незвичайні декоративні аксесуари притягують погляди споживачів;
  • безліч дизайнерських і стилістичних рішень мають на увазі варіативність колірного та текстурного різноманіття.

Дерев’яні меблі завжди унікальні, тому що кожен малюнок на зрізі неповторний, а безліч відтінків вражає уяву. Такі вироби добре вписуються в будь-який інтер’єр, органічно поєднуються з предметами, виконаними з інших матеріалів.

Меблі з натурального дерева миттєво роблять обстановку в кімнаті «живою», надають дизайну вишуканості і навіть елітарності, при цьому створюючи атмосферу затишку, тепла та комфорту. Дерев’яні предмети інтер’єру з роками лише зростають у ціні. Адже меблі старше 50 років вважають антикваріатом.

Дерев’яні меблі дають приємні тактильні відчуття. При дотику до такої деталі матеріал не забирає тепло рук, а, навпаки, воно залишається у верхніх шарах дерева і зігріває долоні.

Основним недоліком дерева багато хто вважає страх вологи. Деревина через свою структуру добре вбирає її. Після цього матеріал набухає і псується.

Але ця проблема легко вирішується за наявності величезної кількості захисних засобів для просочення. Гігроскопічність попереджають обробкою матеріалу спеціальними складами, після чого дерево перестає вбирати вологу і жолобитися. Наприклад, столярна майстерня «Диво» у Нижньому Новгороді використовує виключно безпечні та екологічні просочення для обробки своїх виробів.

Меблі та мода

Дерев’яні меблі ніколи не виходять із моди. Навіть маючи доступ до новітніх, корисних, штучно створених матеріалів, людина все одно тягнеться до природного та природного, до дерева. У людей це вже генетично, тому що тисячоліттями їх оточували меблі з дерева. Культура виготовлення предметів інтер’єру розвивалася від простого табурета до вишуканих, розкішних виробів, які надавали своїм власникам статусу.