Флізелінові шпалери вважаються відносно екологічним, а головне – гіпоалергенним матеріалом обробки. У складі флізеліну присутні волокна целюлози, по суті того ж паперу, але з додаванням просочення і невеликої кількості поліестеру, що робить цей матеріал досить міцним.

Крім цього даний матеріал має й інші унікальні властивості:

 1. Флізелін – м’який і міцний, він не порветься і набуде колишньої форми при зминанні.
 2. Шпалери швидко намокають, але і так само швидко висихають, не даючи усадки.
 3. Для флізеліну підходить будь-яка фарба.
 4. Цей матеріал вогнестійкий, а також повітропроникний, а значить поверхня стінок може дихати.
 5. Легко миється без пошкодження верхнього шару, відштовхує пил і майже не брудниться.

Переваги використання флізелінових шпалер

Флізелінові шпалери, представлені за посиланням https://sonata-oboi.com.ua/g101305367-flizelinovye-oboi, – популярний будівельний матеріал, оскільки має низку переваг:

 • Флізелін відмінно тримається на будь-якій поверхні, будь то ДСП, бетонна або дерев’яна стіна, гіпсокартон або штукатурка.
 • Матеріал м’який та міцний, тому з ним легко працювати. Він не дає заломів при наклеюванні, не зменшується в розмірах і, висихаючи, утворює рівну поверхню.
 • Клеїти такі шпалери дуже легко. Клей потрібно наносити лише на саму поверхню стіни, що скорочує час монтажу та кількість клею, дозволяючи трохи заощадити.
 • Демонтаж цих шпалер не займає багато часу і виконується дуже просто. При необхідності переклеїти шпалери, потрібно лише зняти верхній декоративний шар, на стіні залишиться нижній паперовий шар, який послужить основою для нових шпалер і допоможе трохи вирівняти стіну.
 • Деякі флізелінові шпалери можна фарбувати. А значить при бажанні можна в лічені часи змінити дизайн приміщення лише перефарбувавши шпалери.

Звичайно, до переваг можна віднести й згадані вище повітропроникність та стійкість до вогню, а також можливість протирати шпалери вологою ганчірочкою, забираючи можливі забруднення.

Види флізелінових шпалер

Ці шпалери поділяються на кілька підвидів, що мають певні переваги та особливості. Це повністю флізелінове шпалерне полотно і шпалери на основі флізеліну.

Чисто флізелінові шпалери мають у своєму складі тільки флізелін, без добавок. Вони досить щільні, але дуже сильно просвічуються. Такі покриття дорогі, але виправдовують себе в експлуатації. Клеяться легко, миються швидко, не вигоряють.

Бувають із гладкою та рельєфною поверхнею, білими під фарбування або вже забарвленими на фабриці.

Шпалери на флізеліновій основі включають ще кілька різновидів:

 1. Вінілові шпалери – найпопулярніші та універсальні. Вони міцні, мають основу, що дихає, рельєфний малюнок, більш стійкі до подряпин і зносу, не бояться вологості і легко миються навіть хімічними миючими засобами. Їх часто вибирають для приміщень, з маленькими дітьми та домашніми тваринами, а також на кухню.
 2. Паперові шпалери – недорогий, менш популярний матеріал. Ці шпалери бояться вогкості і менш стійкі до вогню та стирання. Флізелін в основі дозволяє дихати поверхні і не дає з’являтися грибку та цвілі. Вони мають цікавий рельєф, досить просто клеяться та не деформуються.
 3. Текстильні шпалери – оздоблювальний матеріал класу люкс. Коштують дорого, але виглядають дуже стильно та благородно. З плюсів – гарний рівень звуко- та теплоізоляції, простота монтажу та стійкість до вицвітання. З мінусів – висока вартість, можливість вбирання запахів та неможливість миття.
 4. Шпалери під фарбування – доступний варіант для створення унікального дизайну, але дорожчий, тому що доведеться витрачатися на фарбу. Існують два види: флізелінові шпалери – мають більш гладкий рельєф, витримують до 10 фарбувань і дають насичений колір; вініл на флізеліні під фарбування – більш виражений рельєф, можливість перефарбовувати поверхню близько 5 разів, легко мити.

Особливості наклеювання та догляду

Шпалери, які радимо придбати, перейшовши за посиланням https://sonata-oboi.com.ua/g101305367-flizelinovye-oboi, виготовлені повністю з флізеліну, легко переносять сухе і вологе чищення. Для шпалер з вініловим покриттям також можна застосовувати вологі методи чищення, а ось текстильні та паперові краще чистити м’якою щіткою або пилососом. Шпалери, пофарбовані водостійкою фарбою, теж можна мити. А взагалі при покупці шпалер варто звертати увагу на інструкцію з умовними позначеннями, які дозволять точно переконатися, які способи чищення підходять саме для ваших шпалер.