Для облаштування квартири або комерційного приміщення відмінно підійдуть світлодіодні трекові світильники. Ще буквально недавно такі освітлювальні прилади зустрічалися тільки на виставкових майданчиках, в магазинах, офісах або в музеях.

Сьогодні трековые светильники встраиваемые в гипсокартон стають вдалим рішенням там, де власник вибирає ефектний нестандартний дизайн, і звичні прийоми світлового оформлення виявляються програшними.

Дана система складається з шинопроводу і світильника. Трекові світильники досить універсальні і дозволяють застосовувати їх в будь-яких кімнатах і приміщеннях, житлових або промислових. Їх навіть можна повертати на 360 градусів. Замовити ж світлодіодні трекові світильники можна в інтернеті не виходячи з дому. Крім цього, можна замовити і комплектуючі для монтажу. Всі елементи будуть доставлені на вказану адресу в найкоротші терміни.

Характеристики системи

Головним компонентом в трекової системи є світильник. Його можна пересувати по направляючої (шині), а також повертати навколо власної осі. Основа системи – металевий або пластиковий профіль (трек). Він підвішується або кріпиться до стелі, і вирішує два завдання: служить опорою для ламп і підтримує струмопровідну шину. Даний вид світильників відмінно підходить для реалізації різних дизайнерських задумок. За допомогою трекових систем можна розставити необхідні акценти в приміщенні, візуально розширити простір в приміщенні, а також забезпечити комфортне освітлення. Трекове освітлення можна встановити як в житлових приміщеннях, так і в офісах або магазинах. При цьому, таке освітлення досить економне і вписується в будь-який інтер’єр. Його вигідно встановлювати в приміщеннях, де світло увімкнено постійно. Крім економічності система ще й досить довговічна.

Монтаж

Світлодіодні трекові системи можна встановити незалежно від того, якого виду стелю в приміщенні. Він може бути натяжним або виконаним з гіпсокартону або іншого матеріалу. Це зовсім не важливо. Важливим моментом є висота приміщення і то, на яку відстань вийде опустити конструкцію. Варто враховувати, що шинопровід має стандартну довжину 2 метра і при необхідності можна з’єднати кілька шинопроводів за допомогою конекторів.

Правила вибору

При виборі такого виду освітлення необхідно орієнтуватися на наступні показники:

1. Пристрій повинен працювати на енергозберігаючих лампах. Це дозволить забезпечити максимальну економію електроенергії.
2. Важливим фактором є напруга живлення. Від нього залежить здатність пристрою функціонувати при різних коливаннях напруги.
3. Матеріали, з яких виготовлена ​​система, повинні бути якісними і оригінальними. В іншому випадку трек досить швидко вийде з ладу.
4. Купувати краще оригінальну і дорогу систему, ніж аналог. Вона прослужить досить довго і не буде доставляти незручностей у вигляді різних поломок.
5. Форму шинних систем необхідно вибирати в залежності від стилістичного напряму і розмірів приміщення.

Переваги й недоліки

Власники будинків і квартир все частіше звертають увагу на світлодіодні трекові світильники для організації загального і акцентного освітлення. Основні переваги трек-систем:

  1. Оригінальний дизайн. Незважаючи на підкреслено промисловий зовнішній вигляд, трекові світильники в інтер’єрі – стильний і виграшний варіант, який створює неповторну естетику.
  2. Безпечна робота. Під час роботи дані конструкції не нагріваються, не створюють сильне електромагнітне випромінювання або шум.
  3. Практичність. Поєднуючи в собі функціональність і зручність у використанні трек-системи дозволяють організувати освітлення максимально зручним способом.
  4. Маневреність. Приємно мати можливість без особливих зусиль спрямовувати світло в потрібні зони приміщення. Трек-система з її рухливими світильниками дозволяє з легкістю міняти спрямованість світлового променя, акцентуючи обраний предмет або деталь інтер’єру.
  5. Проста установка. Конструкція складається з готових елементів, що значно спрощує її монтаж. Не займе багато часу також додавання або заміна світильників.
  6. Мінімальне енергоспоживання. Стосується світлодіодних приладів.
  7. Простий догляд. Під час експлуатації все, що зажадає від Вас система – це періодично видаляти пил з її поверхні.

Основним і мабуть єдиним недоліком можна вказати достатньо не бюджетну вартість трек-дизайну. Також певним мінусом є погана сполучуваність трек-системи з деякими стилями в дизайні інтер’єру. Іноді незручність може доставити б’є в очі світло невдало поверненою лампою, але це легко можна виправити.