Облаштування дачної або присадибної ділянки лавочками доступне людям, які володіють мінімальними навичками поводження з інструментами. Особливо для цього підходить брус в якості основного матеріалу.

Що потрібно?

Для початку варто вибрати ескіз майбутньої лавочки, визначити її габарити, потім придбати брус. Дерево доведеться пиляти, стругати, шліфувати, кріпити, тому варто запастися наступними інструментами:

  • пилкою і електролобзиком;
  • рубанком, шліфувальної машинкою, або листами наждака різного розміру;
    молотком і шуруповертом;
  • кріпильними деталями: саморізами по дереву, металевим куточком, цвяхами, болтами з гайками;
  • матеріалами для обробки: антисептиком, фарбою, лаком руберойдом для гідроізоляції підземних частин опор.

Брус варто вибирати перетином 100х100 мм, чого вистачить для будь-якої лавочки. З більш товстими варіантами складніше працювати, а міцність буде надлишковою. При цьому ніжки, каркас під дошки можна створювати з матеріалу хвойних порід. Сидіння і спинка виключно з листяних. Навіть оброблена, просочена деревина сосни, ялини виділятиме смолу.

Правила та етапи складання

Лава повинна мати зручну висоту для сидіння будь-якого дорослої людини (діти адже ростуть), тому її висота над рівнем землі вибирається в 45-50 см. Ширина сидіння повинна складати не менше 45 см, але не перевищувати 55-60 см. Розрахунок місткості слід складати виходячи з показника в 80-100 см на людину. Якщо передбачається монтаж спинки, то її роблять високою, не менше 50-60 см над рівнем сидіння.

Розрахувавши габарити, можна визначатися з типом лавочки: пересувна або стаціонарна. Для другого варіанту її можна зробити масивної, зі спинкою. Пересувні зазвичай мають форму у вигляді чотирьох опор, які зверху покриті товстими дошками. У нижній частині обов’язкові ребра жорсткості, щоб при переміщенні, конструкція не розвалилася.

Спочатку створюють ніжки. Для цього брус укласти поруч, виконати розмітку і розпиляти, щоб частини відповідали один одному. Якщо стовпи будуть вкопують, то додати по 50 см підземної частини. Потім вкопати стовпи і вирівняти по горизонталі. Можна покласти дошку на всі опори, на неї помістити рівень.

Якщо установка буде вестися на поверхні, то вирівнюють нижню частину ніжок, щоб вони повністю прилягали до землі.

Зверху опор набивають дошки, або скобами кріплять довгий брус. Після чого створюють укоси в якості каркаса спинки і кріплять дошки саморізами або цвяхами. Встановлювати на лавочку краще вже відшліфований брус і дошки, щоб всі поверхні були гладкими, без можливості отримати скалку.