Останнім часом каркасне будівництво користується великою популярністю. Крім цього, будинки зводять з бруса, в тому числі і з профільованого бруса.

Ще не так давно забудовники вибирали для будівництва цеглу та газосилікатний блок, вони вважали цей матеріал найякіснішим, міцним і надійним. Зараз же натуральна деревина все частіше використовується в заміському будівництві. При цьому можна зводити не тільки лазні і дачні будиночки, а й одноповерхові будинки з бруса, багатоповерхові будівлі.

Саме вдома з бруса є найбільш екологічно безпечними будинками. Натуральна деревина не містить токсичних речовин небезпечних для людини, і не виділяє їх. Працювати з таким матеріалом не складно, найголовніше дотримуватися всі технології.

Потрібно пам’ятати про те, що деревина має один істотний недолік – це сприйнятливість до вологи і вогню. Дерево стрімко руйнується від постійного контакту з вологою і швидко запалюється. Щоб уникнути таких неприємностей, потрібно виконати кілька умов:

  • В першу чергу, потрібно вибирати тільки якісний, добре просушений брус. Він володіє найвищими показниками.
  • Дерево обов’язково має оброблятися за допомогою спеціальних вогнетривких просочень, які захистять матеріал від вогню. Крім цього, просочення допомагають зробити дерево несприйнятливим до вологи.
  • Обов’язково потрібно подбати про якісну гідроізоляції будинку. Для цих цілей можна застосовувати звичний багатьом бітум. Він відмінно підходить для захисту фундаменту і покрівлі від різних природних катаклізмів.

Крім цього, завжди потрібно пам’ятати про те, що деревина припадає до смаку комах і гризунів, які можуть її сильно пошкодити. Щоб захистити деревину, потрібно використовувати ті ж самі просочення. Як утеплювач краще застосовувати мінеральну вату, яка не подобається шкідників.

Будинок з бруса за своєю структурою чимось повинен нагадувати термос. Обов’язково потрібно запінити всі щілини, встановити склопакети, якісні двері. В такому випадку будинок буде дійсно міцним і теплим. У ньому можна буде проживати цілий рік.

Зараз будівництвом будинків з бруса займається велика кількість компаній. Особливою популярністю користуються невеликі одноповерхові бунгало. Такий будинок вважається бюджетним, в порівнянні з конструкціями з цегли або блоку.