Будівництво або покупка власного будинку – складне і важливе рішення, при прийнятті якого не можна помилитися. В цьому будинку доведеться жити багато років, і він повинен бути максимально комфортним, затишним і недорогим в експлуатації.

Важко об’єднати високу якість будинку з невеликими витратами на його утримання. Але, як не парадоксально, це цілком можливо. Якщо вибрати будинку з бруса фахверк.

При покупці такої будинок буде трохи дорожче, ніж цегляний або навіть дерев’яний. Але протягом кількох років практична відсутність витрат на утримання і низькі платежі за енергоносії вирівняють витрати.

А далі ви постійно будете у виграші. Підвищує привабливість такого будинку і те, що будується він дуже швидко і відразу ж після закінчення оздоблювальних робіт повністю готовий до проживання. Ніякої опади, просушування, очікування застигання розчинів і кольорів не передбачається.

Переваги фахверкового будинку

Особливість цього стилю будівництва – несучий каркас з дерев’яного бруса. Якщо середньовічні будинки будувалися з струганого дубового бруса, важкого і дорогого, то для сучасних будівель застосовують клеєний.

Він створений за особливою технологією і за всіма параметрами значно перевищує традиційний матеріал:

  • володіє точними формами і розмірами;
  • позбавлений природних дефектів;
  • вологостійкий;
  • не боїться біологічних шкідників;
  • володіє високими несучими властивостями.

Для виробництва клеєного бруса використовують деревину хвойних порід. Спочатку дерево розпилюється на стандартні дошки – ламелі. Після відбраковування і сушки, ламелі поліруються і склеюються під тиском.

Після сушіння вологість деревини не перевищує 8-12%, що гарантує міцність і надійність склеювання і відсутність деформацій при повторному просушування в високотемпературній камері.

Склеєна шарувата конструкція обробляється на стругальних верстатах і шліфується. Цим досягається ідеальний стан поверхні і повну відповідність стандартними розмірами.

У кожному брусі склеєні 2 – 5 ламелей, в залежності від необхідних розмірів. Зовнішній профіль вироби може бути як прямокутним, так і з шипами і пазами, в залежності від технології подальшого використання.

При будівництві фахверкового будинку в брусі вирізаються пази під установку склопакетів, що забезпечують герметичність з’єднання і високу енергоефективність будинку.

Брус відрізняється відмінними несучими здібностями – він не деформується під поздовжніми і поперечними навантаженнями. У більшості проектів фахверкових будинків рідко передбачені розкоси, настільки висока міцність горизонтальних перемичок і балок.

Після обробки захисними просоченнями і фарбування, по довговічності клеєний матеріал не поступається цеглі і бетону. Це дуже екологічний матюкав – клеї використовуються тільки на натуральній основі з переважанням лигнинов.

При нагріванні або дії ультрафіолету клейовий шар не виділяє ніяких випарів і запахів. У плані протипожежного захисту, клеєний брус набагато безпечніше масиву дерева і оздоблювальних пиломатеріалів.

Будинки з клеєного бруса, побудовані в стилі фахверк давно і високо оцінені в Європі. Вони підходять для комфортного проживання в будь-яких широтах. Серед усіх сучасних технологій – фахверк найперспективніша.