Сьогодні будівельний ринок пропонує величезний асортимент будівельних матеріалів для зведення будинків.

Це можуть бути, як натуральні матеріали, так і матеріали штучного походження. Однак є найчистіший екологічно матеріал, який створений самою природою. Це черепашник або ракушняк. Будинки з нього, як правило, будуються там, де близько розташовуються моря.

Звідки видобувається черепашник і що це за матеріал?

Як правило, будівельні матеріали створені людиною. Наприклад, цегла, керамічний блок або різні блоки з інших матеріалів. Ракушняк є натуральний матеріал, створений самою природою. Видобувають його в кар’єрах. Даний матеріал має в своєму складі тільки раковини молюсків, які мешкали тільки в морях. Раковини скупчувалися на дні, моря висихали, раковини кришилися і за рахунок свого власного ваги перетворювалися в камінь. Природа довго створювала такий камінь. На це йшли століття.

Однак в результаті люди отримали відмінний будівельний матеріал, який потрібно тільки розрізати на блоки. Ясно і зрозуміло всім, що такий матеріал можна добути тільки поруч з морями. За допомогою черепашнику будинки зводилися з давніх часів. Однак затребуваним він так і не став. Пов’язано це тільки з тим, що коло його видобутку обмежений. Доставляти в інші регіони недоцільно і затратно. Незважаючи на це, черепашник успішно використовується для будівництва будинків, в місцях поруч з морями. Крім того, тут такі будинки користуються попитом по ряду незаперечних переваг.

Переваги самого матеріалу

Переваги черепашнику не однозначні. Вони полягають в наступному:

  • Блок з черепашника виконується в розмірах 180х180х380 мм. З цього видно, що він більше цегли, практично в п’ять разів. Залежно від щільності блок може мати вагу від 9 до 25 кг, що говорить про легкість матеріалу.
  • Ракушняк багато років лежав на дні моря і просочувався йодом, сіллю, морською водою. Він не тільки чистий з екологічної точки зору, але і має корисні властивості, які створюють сприятливий клімат в приміщеннях.
  • У черепашнику немає можливості загоряння. Він не горить, тільки при високих температурах починає розсипатися.

Це всього лише маленька дещиця всіх переваг, якими володіє черепашник.