Якщо будівництво планується на території, що раніше не забудовувалась, то початковим етапом буде підготовка ділянки під забудову. Якісна підготовка ділянки забезпечить бажаний результат на фініші без неприємних несподіванок на наступних етапах будівництва.

Дві основні стадії підготовки: розчищення ділянки і інженерна оцінка. Докладне вивчення місцевості, детальне планування запланованих до розміщення на ділянці об’єктів. Ці дії просто необхідно виконати на початковому етапі, щоб уникнути неефективного використання території та виникнення проблем з ландшафтним дизайном при завершенні будівництва. Роботи проводяться за допомогою спеціалізованої техніки.

Рельєф ділянки

Якщо ділянка розташована на нерівній горизонтальній площині, необхідна вертикальне планування ділянки. Тут застосовується зрізання або відсипання ґрунту. Якщо перепад висот на ділянці більш значний, можна застосувати терасування. В результаті буде виключено можливе сповзання грунту. Також, тераси можна буде використовувати в ландшафтному дизайні.

Інженерно-геологічний аналіз

Для з’ясування основних фізичних характеристик грунту перед забудовою проводиться його геологічна оцінка. Основні дані – щільність і основні складові грунту, рівень підгрунтових вод, сезонна зміна властивостей грунту на конкретній ділянці. На основі отриманих даних буде прийматися рішення про характер фундаменту, можливої ​​поверховості будівлі. А також необхідність будівництва дренажу.

Дренажна система

При наявності близько залягають підземних вод, на заболочених ділянках обов’язково проектується дренажна система. Два основних види – відкриті (або поверхневі) і закриті (глибокі) дренажі.

Відкритий дренаж поділяється на лінійний та точковий. Лінійним називають мережу неглибоких канавок або лотків, зазвичай їх вдало вписують в ландшафт ділянки. Наприклад, по краях доріжок. Для запобігання засмічення, їх закривають декоративними решітками. Таку систему частіше використовують для відведення дощової води. Також відкритий дренаж можна зробити точковим. При цьому водозбірники розташовують в місці скупчення води – під водостоком даху або природної низині ділянки.

Дренаж закритого типу необхідний для зниження вологості грунту і відведення підгрунтових вод. Для цього дренажні труби треба розташувати нижче рівня підгрунтового водоносного шару. Для визначення цього рівня потрібна допомога фахівця.